Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Маркін Л. Б. 
Раціональне фармаколікування безсимптомної бактеріурії у вагітних / Л. Б. Маркін, А. І. Попович, К. Л. Шатилович // Львівський клінічний вісник. - 2013. - № 4. - С. 27-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2013_4_8
Безсимптомна бактеріурія (ББ) належить до патологічних станів, зумовлених інфекційним ураженням сечового каналу, що набувають особливого значення у вагітних жінок, оскільки за пізньої діагностики або неадекватного лікування у 20,0 - 40,0 % випадків реалізуються у гестаційний пієлонефрит і є одним із чинників виникнення внутрішньоутробного інфікування плода. Мета роботи - вивчити результати застосування Нефрокеа у комплексному лікуванні ББ у вагітних. Групу спостереження сформували з 60 жінок, у яких у першому триместрі вагітності під час першого звернення до лікаря (під час взяття на облік) бактеріологічне дослідження сечі, отриманої катетером, показало ріст бактерійних культур у сечі (<$E symbol У~10 sup 5> КУО/мл), на основі чого поставлено діагноз ББ. До основної групи спостереження увійшли 30 вагітних, яким після діагностування ББ призначали амоксицилін (500,0 мг двічі на добу впродовж 5 - 7 діб) - Нефрокеа (1 табл. на день упродовж 30 діб). Для порівняння клінічних результатів створена контрольна група - 30 вагітних із ББ, яким призначали лише антибактеріальне лікування. Після завершення лікування проводили культуральне дослідження сечі, здійснювали диспансерне спостереження за участю нефролога і терапевта. Застосування засобу рослинного походження Нефрокеа у комплексному лікуванні вагітних з ББ показало його високу ефективність, добру переносимість, зниження частоти виникнення гестаційного пієлонефриту в 2,5 разу, інших акушерських ускладнень (синдром затримання росту плода, передчасні пологи) удвічі. Беручи до уваги високу частоту виникнення загострень інфекції сечових шляхів упродовж другого триместру вагітності, вважаємо за доцільне призначати Нефрокеа жінкам з ББ з 11 - 12 тижнів вагітності з профілактичною та лікувальною метою. Висновки: застосування засобу рослинного походження Нефрокеа у комплексному лікуванні ББ сприяє зниженню частоти виникнення пієлонефриту і зв'язаних з цим акушерських ускладнень.
  Повний текст PDF - 505.306 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маркін Л.
  • Попович А.
  • Шатилович К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маркін Л. Б. Раціональне фармаколікування безсимптомної бактеріурії у вагітних / Л. Б. Маркін, А. І. Попович, К. Л. Шатилович // Львівський клінічний вісник. - 2013. - № 4. - С. 27-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2013_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Попович Алла Іллівна (медичні науки)
  • Попович Андрій Іванович (медичні науки)
  • Попович Андрій Ігорович (біологічні науки)
  • Шатилович Катерина Леонідівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського