Наукова періодика України Radiation Diagnostics, Radiation Therapy


Кулікова Ф. Й. 
Досвід оцінки скорочувальної функції матки за допомогою ультразвукової діагностики у здорових жінок та жінок з лейоміомою / Ф. Й. Кулікова, М. В. Медведєв, О. О. Алексенко // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2016. - № 4. - С. 47-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ldlt_2016_4_10
Мета роботи - вивчити можливості спостереження скоротливої функції невагітної матки у здорових жінок та жінок з лейоміомою (ЛМ) матки шляхом трансвагінального УЗД з послідуючим комп'ютерним аналізом відеозапису. Обстежено 22 соматично здорових жінки віком 25 - 42 роки. Контрольну групу (група 1) склали 11 здорових жінок. Групу 2 склали 11 жінок хворих на ЛМ з інтрамуральним або інтрамурально-субсерозним розташуванням вузлів, заздалегідь верифікованим за допомогою УЗД. Усім пацієнткам було проведене 3-хвилинне ультразвукове сканування матки в B-режимі в сагітальній площині за допомогою трансвагінального датчика частотою 7,5 МГц в один і той же час, одним оператором. Цифровий відеозапис було переглянуто за допомогою персонального комп'ютера зі швидкістю в 2 - 4 рази більшою за нормальну. Загальна кількість УЗД склала 44 (кожній жінці проведено УЗД в переовуляторній та середній лютеіновій фазах МЦ). Середня кількість скорочень в переовуляторну фазу (13 - 16 день) МЦ в 1 групі жінок була - 2,70 +- 0,17 скорочень за хвилину. В 2 групі середня кількість скорочень була дещо вищою, але не статистично значущою і склала 2,88 +- 0,10 скорочень за хвилину (p >> 0,05). Що стосується середини лютеїнової фази (19 - 23 день) МЦ, скоротлива активність матки була більш інформативною, а саме: в 1 групі спостерігалась мінімальна кількість скорочень - 0,99 +- 0,08 за хвилину, в 2 групі скорочення були значно частішими - 2,54 +- 0,12 скорочень за хвилину (p << 0,05). Висновки: за допомогою УЗД можливо спостерігати за скоротливою функцією невагітної матки. Суттєві відмінності скоротливої функції матки у здорових жінок та жінок з ЛМ матки надають підстави для подальших досліджень, спрямованих на вивчення асоціації ЛМ матки з безпліддям та невиношуванням вагітності, які можуть бути викликані патологічною перистальтикою матки, викликаною ЛМ.
  Повний текст PDF - 448.724 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кулікова Ф.
  • Медведєв М.
  • Алексенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кулікова Ф. Й. Досвід оцінки скорочувальної функції матки за допомогою ультразвукової діагностики у здорових жінок та жінок з лейоміомою / Ф. Й. Кулікова, М. В. Медведєв, О. О. Алексенко // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2016. - № 4. - С. 47-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ldlt_2016_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кулікова Фаїна Йосипівна (медичні науки)
  • Медведєв Михайло Володимирович (медичні науки)
  • Алексенко Олексій Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського