Наукова періодика України Краєзнавство


Робак І. 
Валентин Отамановський як один з фундаторів сучасного вітчизняного краєзнавства / І. Робак // Краєзнавство. - 2014. - № 3-4. - С. 46-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kraeznavstvo_2014_3-4_8
Висвітлено внесок В. Д. Отамановського в теорію та практику сучасного вітчизняного краєзнавства. Проаналізовано його науково-практичну діяльність на Поділлі в 20-ті роки XX ст. Розглянуто напрацювання щодо вивчення та поширення інформації про історію регіону, його культуру, природу, населення, економіку, медицину. Підкреслено їх новаторський характер. Доведено, що В. Д. Отамановський був першопрохідником у розробці багатьох теоретико-методологічних засад краєзнавства і застосуванні їх на практиці. Показано, що його діяльність справила значний вплив на формування сучасного розуміння краєзнавства, закладала його підвалини, формувала краєзнавче мислення. Отже, можна вважати В. Д. Отамановського одним з фундаторів українського краєзнавства.
  Повний текст PDF - 327.423 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Робак І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Робак І. Валентин Отамановський як один з фундаторів сучасного вітчизняного краєзнавства / І. Робак // Краєзнавство. - 2014. - № 3-4. - С. 46-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kraeznavstvo_2014_3-4_8.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського