Наукова періодика України Клінічна онкологія


Орел В. Е. 
Протипухлинний ефект та розподіл заліза у пухлині та сироватці крові при магнітній нанотерапії карциносаркоми Уокер-256 / В. Е. Орел, В. О. Мельник, А. В. Романов, О. Ю. Рихальський, А. П. Бурлака, С. М. Лукін, І. Б. Щепотін // Клиническая онкология. - 2015. - № 1. - С. 74-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klinonk_2015_1_16
Магнітна нанотерапія з використанням магніточутливого нанокомплексу (МНК), до складу якого входили наночастинки Fe3O4 та доксорубіцин із площею петлі гістерезису 1135,4 ерг/г, ініціює більший коефіцієнт гальмування росту карциносаркоми Уокер-256 (на 23 %), ніж при використані МНК із меншою площею петлі гістерезису 136,3 ерг/г. Вміст комплексів вільного заліза був мінімальним у карциносаркомі Уокер-256 після магнітної нанотерапії з МНК, який мав більшу площу петлі гістерезису, а максимальний рівень вільного заліза виявляли у тварин після впливу офіцинального доксорубіцину. Концентрація іонів заліза в сироватці крові зростала в середньому в 2,2 раза в усіх досліджених групах, незалежно від особливостей проведеної терапії відносно показників як для тварин контрольної групи, так і тварин без пухлин. Концентрація сечової кислоти, аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної фосфатази та креатиніну у сироватці крові під впливом магнітної нанотерапії у групах тварин, де зареєстрована максимальна протипухлинна дія, не мала статистично значущих відмінностей порівняно з групами тварин, у яких використовували офіцинальний доксорубіцин. Отримані результати свідчать, що використання магнітної нанотерапії не ініціює додаткову загальну токсичність. Це відкриває перспективи для подальшої розробки технології керованої локальної токсичності в межах допустимих доз компонентів МНК.
  Повний текст PDF - 501.133 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Орел В.
  • Мельник В.
  • Романов А.
  • Рихальський О.
  • Бурлака А.
  • Лукін С.
  • Щепотін І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Орел В. Е. Протипухлинний ефект та розподіл заліза у пухлині та сироватці крові при магнітній нанотерапії карциносаркоми Уокер-256 / В. Е. Орел, В. О. Мельник, А. В. Романов, О. Ю. Рихальський, А. П. Бурлака, С. М. Лукін, І. Б. Щепотін // Клиническая онкология. - 2015. - № 1. - С. 74-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klinonk_2015_1_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мельник Владислав Олегович (медичні науки)
  • Мельник Володимир Олексійович (медичні науки)
  • Бурлака Анатолій Павлович (1950–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського