Наукова періодика України Хімія, фізика та технологія поверхні


Bondarenko M. E. 
Synthesis of multilayer azagraphene and carbon nitride oxide / M. E. Bondarenko, P. M. Silenko, N. I. Gubareni, O. Yu. Khyzhun, N. Yu. Ostapovskaya, Yu. M. Solonin // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - Т. 9, № 4. - С. 393-403. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/khphtp_2018_9_4_10
Графітоподібний нітрид вуглецю (що характеризується як нетоксичний і хімічно високостійкий матеріал) і його наноструктуровані і доповані, зокрема, киснем, похідні, привертають особливу увагу як найбільш перспективні матеріали зеленої енергетики як фотокаталізатори для виробництва водню з поновлюваних, природних джерел (вода, парниковий газ) і відновлення навколишнього середовища шляхом деградації токсичних органічних забруднювачів. Актуальним завданням для розширення сфери застосування g-C3N4 є покращання і оптимізація його каталітичних, електронних і оптичних властивостей, як за допомогою збільшення площі поверхні, так і за рахунок збільшення числа активних центрів нітридвуглецевої площини внаслідок допування графітоподібного нітриду вуглецю. Використання суміші двох різних прекурсорів забезпечує створення гетеропереходів і, як наслідок, покращання фотокаталітичних характеристик g-C3N4. Допований киснем нітрид вуглецю (O-g-C3N4) і водорозчинний оксид нітриду вуглецю (g-C3N4)O одночасно синтезували за допомогою газофазного методу за особливих реакційних умов піролізу суміші цианурової кислоти і сечовини. Наноструктурований відновлений нітрид вуглецю (або відновлений багатошаровий азаграфен) одержували за допомогою відновлення гидрохиноном оксиду нітриду вуглецю (g-C3N4)O. Одержані продукти було досліджено за допомогою методів інфрачервоної (ІЧ) і рентгенівської фотоелектронної (РФЕ) спектроскопії, хімічного і рентгенофазового (РФА) аналізу, скануючої електронної мікроскопії (СЕМ). Відповідно до результатів РФЕ і ІЧ спектрометрії, хімічні зв'язки між атомами в гетероатомній площині відновленого нітриду вуглецю (ВНУ) відповідають зв'язкам в синтезованому нітриді вуглецю (СНУ). Однак, згідно з результатами РФА, автори вважають, що відновлений нітрид вуглецю (ВНВ) складається з слабкопов'язаних гетероатомних шарів азаграфену, оскільки він має значно більшу (на 0,09 нм) міжплощинну відстань між сусідніми азот-вуглецевими шарами, ніж така між шарами синтезованого нітриду вуглецю (СНВ). З використанням методу СЕМ встановлено, що піроліз суміші різних прекурсорів (цианурової кислоти і сечовини) дає продукт з меншими кристалічними доменами (що може поліпшити фотокаталітичні характеристики), ніж піроліз одного прекурсора (сечовини).
  Повний текст PDF - 393.639 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Bondarenko M.
  • Silenko P.
  • Gubareni N.
  • Khyzhun O.
  • Ostapovskaya N.
  • Solonin Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Bondarenko M. E. Synthesis of multilayer azagraphene and carbon nitride oxide / M. E. Bondarenko, P. M. Silenko, N. I. Gubareni, O. Yu. Khyzhun, N. Yu. Ostapovskaya, Yu. M. Solonin // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - Т. 9, № 4. - С. 393-403. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/khphtp_2018_9_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бондаренко Марина Едуардівна (технічні науки)
  • Силенко Петро Митрофанович (фізико-математичні науки)
  • Губарені Надія Іванівна (хімічні науки)
  • Солонін Юрій Михайлович (1942–) (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського