Наукова періодика України Хімія, фізика та технологія поверхні


Цимбалюк В. В. 
Дослідження різних типів модифікації і каталітичних властивостей базальтового туфу та вивчення його можливостей щодо очищення стічних вод / В. В. Цимбалюк // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2014. - Т. 5, № 3. - С. 335-348. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/khphtp_2014_5_3_13
Досліджено мінералогічний і хімічний склад базальтового туфу (БТ) з родовища Полицьке-2, розглянуто оптимальні способи модифікування БТ. Досліджено вплив температури на структуру, фазовий склад, пористість, величину питомої поверхні. Оптимальною температурою є 250 - 400 C. Визначено, що оптимальними хімічними модифікаторами є розчини неорганічних кислот: HNO3, H3PO4, H2SO4. Кислотна обробка БТ є специфічною, її ефективність залежить від типу кислоти, в процесі обробки відбувається вимивання оксидних фаз із поверхні БТ, внаслідок чого зростає дефектність поверхні, співвідношення SiO2/Al3O3 і сумарний вміст кислотних центрів. Каталітична активність термічно модифікованих зразків БТ у модельній реакції розкладу гідрогенпероксиду в 1,6 - 3 рази, а хімічно модифікованих зразків у 1,2 - 4,5 разу перевищує активність природної форми БТ. З'ясовано, що БТ можна використовувати як інгібітор корозії металів. У 5 % розчині NaCl з домішкою БТ корозія повільно зменшується у часі залежно від його вмісту.
  Повний текст PDF - 768.302 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Цимбалюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Цимбалюк В. В. Дослідження різних типів модифікації і каталітичних властивостей базальтового туфу та вивчення його можливостей щодо очищення стічних вод / В. В. Цимбалюк // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2014. - Т. 5, № 3. - С. 335-348. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/khphtp_2014_5_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Цимбалюк Валентина Василівна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського