Наукова періодика України Клінічна та експериментальна патологія


Хухліна О. С. 
Інтенсивність оксидативного стресу та стан чинників антиоксидантного захисту в пацієнтів із неалкогольним стеатогепатитом крізь призму коморбідності із остеоартрозом та ожирінням / О. С. Хухліна, О. Д. Ляхович, О. Є. Мандрик, І. В. Дудка, Т. В. Дудка // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. 17, № 3. - С. 91-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kep_2018_17_3_19
Мета роботи - визначення ефективності застосування антралю щодо впливу на інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів, стан чинників антиоксидантної системи у хворих на НАСГ на тлі ожиріння за коморбідності з ХОЗЛ. Обстежено 76 хворих на НАСГ із ожирінням I ст. та ХОЗЛ 2-3 D, з яких 23 хворих (1 група - контрольна) одержували базисну терапію НАСГ (eссенціалє форте Н (Санофі-Авенсіс/Наттерман енд Сайї ГмбХ) 300 мг по 2 капс. тричі на день) 30 днів та терапію ХОЗЛ (Симбікорт Турбухалер (будесонід 160 мкг/д + формотеролу фумарат 4,5 мкг/д) (АстраЗенека АБ, Швеція) інгаляційно двічі в день 30 днів; беродуал (іпратропіум/фенотерол (250/500 мкг/мл) (інститут де Ангелі, Італія/Берінгер інгельхайм інтернешнл ГмбХ) небулайзерні інгаляції двічі в день, азитроміцин (Азитро Сандоз, Сандоз Україна) 500 мг 1 раз в день 10 днів. Друга група (основна, О1) 25 хворих на НАСГ із ожирінням I ст. та ХОЗЛ 2-3 D, крім аналогічної базисної терапії ХОЗЛ, як гепатопротектор одержували антраль (Фармак, Україна) 200 мг тричі в день 30 днів. Третя група (основна, О2) 28 хворих на НАСГ із ожирінням I ст. та ХОЗЛ 2-3 D, крім аналогічної базисної терапії ХОЗЛ, як гепатопротектор одержували антраль (Фармак, Україна) 200 мг тричі в день та, додатково, фітостатин (поліконазол) (ООО ОмніФарма, Україна) 20 мг після вечері упродовж 30 днів. У хворих на НАСГ за коморбідності з ожирінням та ХОЗЛ встановлено значну інтенсивність оксидативного стресу зі зростанням вмісту в крові проміжних і кінцевих продуктів пероксидного окиснення ліпідів (у 1,7 - 2,2 разу, p << 0,05) на тлі суттєвого дефіциту в крові відновленого глутатіону (у 1,6 разу, p << 0,05), що супроводжувалося компенсаторним напруженням активності каталази (зростання у 1,7 разу, p << 0,05). Висновок: комбіноване призначення антралю упродовж 30 днів призвело до суттэвої корекції оксидантно-антиоксидантного гомеостазу у хворих на НАСГ із ожирінням та ХОЗЛ із вірогідним зниженням вмісту в крові малонового альдегіду, ізольованих подвійних зв'язків, дієнових кон'югатів (p << 0,05), вірогідним зростання вмісту в еритроцитах відновленого глутатіону (p << 0,05).
  Повний текст PDF - 5.075 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хухліна О.
  • Ляхович О.
  • Мандрик О.
  • Дудка І.
  • Дудка Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хухліна О. С. Інтенсивність оксидативного стресу та стан чинників антиоксидантного захисту в пацієнтів із неалкогольним стеатогепатитом крізь призму коморбідності із остеоартрозом та ожирінням / О. С. Хухліна, О. Д. Ляхович, О. Є. Мандрик, І. В. Дудка, Т. В. Дудка // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. 17, № 3. - С. 91-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kep_2018_17_3_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хухліна Оксана Святославівна (медичні науки)
  • Ляхович Оксана Дмитрівна (медичні науки)
  • Мандрик Ольга Євгенівна (медичні науки)
  • Дудка Інна Володимирівна (1981–) (медичні науки)
  • Дудка Тетяна Володимирівна (1986–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського