Наукова періодика України Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія


Дружина О. М. 
Чинники ризику післяопераційної летальності в пацієнтів похилого та старечого віку при застосуванні внутрішньоаортальної балонної контрпульсації в ранній період після проведення аортокоронарного шунтування / О. М. Дружина, О. А. Лоскутов, С. Р. Маруняк, А. В. Михайлова // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2019. - № 2. - С. 22-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2019_2_4
Мета роботи - визначити чинники ризику післяопераційної летальності в пацієнтів похилого та старечого віку при застосуванні внутрішньоаортальної балонної контрпульсації (ВАБК) у ранній період після проведення аортокоронарного шунтування (АКШ). За період дослідження виконано 320 операцій АКШ зі штучним кровообігом. Відлучення від апарата штучного кровообігу шляхом застосування ВАБК потребували 13 (4,06 %) пацієнтів, причому в одного з них додатково було необхідно застосування екстракорпоральної мембранної оксигенації. Серед 12 хворих, які потребували лише ВАБК, вижило 7 (58,33 %) пацієнтів (група тих, що вижили) та померло 5 (41,67 %) осіб (група тих, що померли). Гeмoдинaмічні показники оцінювали мeтoдом eхoкaрдіoгрaфії за допомогою aпaрaта Aplio XG SSA-770A (Toshiba, Япoнія). У пацієнтів з групи тих, що померли, зареєстровано статистично значуще нижчу фракцію викиду лівого шлуночка (на 19,08 %; p = 0,045) порівняно з тими, які вижили. Проведення оперативного втручання в пацієнтів з групи тих, що померли в ранній післяопераційний період, характеризувалося статистично значуще тривалішим періодом штучного кровообігу та перетискання аорти (p = 0,032 та p = 0,041 відповідно). Через 24 год після ВАБК у пацієнтів, які вижили, реєстрували статистично значуще вищий серцевий індекс (на 15,6 %; p = 0,049) порівняно з групою пацієнтів, що померли в ранній післяопераційний період. У пацієнтів з групи тих, що вижили після виконання ВАБК, виявлялася тенденція до зниження центрального венозного тиску, тоді як у пацієнтів з групи тих, що померли, навпаки, спостерігалася тенденція до його зростання. Висновки: статистично значущими чинниками ризику післяопераційної летальності при застосуванні ВАБК у пацієнтів після перенесеного АКШ були фракція викиду лівого шлуночка << 40 % (p = 0,035; відношення шансів 3,81), тривалість штучного кровообігу >> 120 хв (p = 0,048; відношення шансів 2,41) та тривалість перетискання аорти >> 60 хв (p = 0,047; відношення шансів 2,19).
  Повний текст PDF - 576.221 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дружина О.
  • Лоскутов О.
  • Маруняк С.
  • Михайлова А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дружина О. М. Чинники ризику післяопераційної летальності в пацієнтів похилого та старечого віку при застосуванні внутрішньоаортальної балонної контрпульсації в ранній період після проведення аортокоронарного шунтування / О. М. Дружина, О. А. Лоскутов, С. Р. Маруняк, А. В. Михайлова // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2019. - № 2. - С. 22-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2019_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дружина Олександр Миколайович (медичні науки)
  • Лоскутов Олег Анатолійович (медичні науки)
  • Маруняк Степан Романович (1993–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського