Наукова періодика України Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія


Шклянка І. В. 
Клінічні характеристики та застосування статинів у пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця при скеруванні для виконання ангіографії або аортокоронарного шунтування / І. В. Шклянка, О. Й. Жарінов, К. О. Міхалєв, О. А. Єпанчінцева // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 4. - С. 20-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_4_5
Мета роботи - зіставити клінічні характеристики та частоту призначення статинів у реальній клінічній практиці в пацієнтів, скерованих у спеціалізовану клініку для здійснення ангіографії або аортокоронарного шунтування. У ретроспективному "зрізовому" одноцентровому дослідженні проаналізували дані, одержані при первинному обстеженні 155 пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця (ІХС), послідовно відібраних для операції аортокоронарного шунтування. Залежно від внесення статинів у перелік лікарських призначень, хворих ретроспективно поділили на дві групи: ті, яким призначили статини при первинному скеруванні в спеціалізований кардіохірургічний центр для ангіографії або реваскуляризації (n = 84), та ті, яким не призначили статини (n = 71). Обстежена когорта пацієнтів характеризувалася наявністю перенесених раніше коронарних подій, ознак атеросклерозу периферичних артерій та інших абсолютних показань для терапії статинами в більшості випадків. Водночас групи хворих, яким призначили і не призначили статини, не відрізнялися за більшістю демографічних, клініко-інструментальних характеристик, супутніх хвороб і чинників ризику. Відсутність терапії статинами асоціювалася з вищими рівнями загального холестерину та інтерлейкіну-6 порівняно з групою пацієнтів, які приймали статини (загальний холестерин - відповідно 4,8 проти 4,2 ммоль/л (p = 0,016) та інтерлейкін-6 - відповідно 4,4 проти 3,1 пг/мл (p = 0,022)). Загалом статини були призначені 54,2 % пацієнтів, з яких високі дози одержували 17 (20,2 %) осіб, помірні - 46 (54,8 %), низькі - 21 (25 %). Висновки: одержані дані свідчать про недостатній рівень амбулаторного застосування препаратів з групи статинів у пацієнтів з ІХС при скеруванні на реваскуляризацію міокарда та значну невідповідність клінічних характеристик і реального застосування статинів. Таким чином, існує нагальна потреба у визначенні оптимального дозування і термінів призначення терапії статинами при підготовці пацієнтів зі стабільною ІХС до операції аортокоронарного шунтування.
  Повний текст PDF - 574.9 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шклянка І.
  • Жарінов О.
  • Міхалєв К.
  • Єпанчінцева О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шклянка І. В. Клінічні характеристики та застосування статинів у пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця при скеруванні для виконання ангіографії або аортокоронарного шунтування / І. В. Шклянка, О. Й. Жарінов, К. О. Міхалєв, О. А. Єпанчінцева // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 4. - С. 20-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шклянка Інга Володимирівна (медичні науки)
  • Жарінов Олег Йосипович (1965–) (медичні науки)
  • Міхалєв Кирило Олексійович (медичні науки)
  • Єпанчінцева Ольга Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського