Наукова періодика України Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія


Борхаленко Ю. А. 
Клінічні особливості та вибір методу реваскуляризації в пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця і збереженою фракцією викиду лівого шлуночка / Ю. А. Борхаленко, О. Й. Жарінов, К. О. Міхалєв, О. А. Єпанчінцева, А. В. Хохлов, Б. М. Тодуров // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 2. - С. 13-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_2_5
Мета роботи - встановити клінічні особливості, які впливають на вибір методу реваскуляризації в пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця (ІХС) і збереженою фракцією викиду лівого шлуночка (ЛШ) за умов реальної клінічної практики. У "зрізовому" одноцентровому ретроспективному дослідженні проаналізували дані клініко-інструментального обстеження 115 пацієнтів з ІХС, підготовлених до аортокоронарного шунтування (АКШ) (n = 71) або стентування вінцевих артерій (n = 44). Порівнювані групи не мали значущих відмінностей за демографічними та антропометричними показниками, за більшістю лабораторних показників та прийомом фонової медикаментозної терапії. Втім у групі АКШ частіше реєстрували артеріальну гіпертензію, переважно 2-го та 3-го ступеня (95,8 проти 84 %), стабільну стенокардію напруження III та IV функціонального класу (51,3 проти 28,7 %). Крім того, у цій групі відзначено вираженіші ознаки діастолічної дисфункції ЛШ та більший кінцеводіастолічний об'єм ЛШ. За даними коронарографії, у групі АКШ частіше спостерігали гемодинамічно значуще ураження стовбура лівої вінцевої артерії - ЛВА (28,2 проти 4,6 %; p = 0,004), а також трисудинне ураження без гемодинамічно значущого ураження стовбура ЛВА (45 проти 31,8 %; p << 0,001). Водночас у групі стентування частіше спостерігали односудинне ураження. Значущих відмінностей за більшістю показників якості життя за опитувальниками MLHFQ та SF-36 у пацієнтів порівнюваних груп не виявили. Висновки: особливостями групи пацієнтів з ІХС і збереженою функцією ЛШ, відібраних для АКШ, є вираженіші вияви стенокардії (III та IV функціонального класу за класифікацією Канадського товариства кардіологів) та серцевої недостатності частіша наявність ураження стовбура ЛВА та багатосудинного ураження. Група хворих, відібраних для стенування вінцевих артерій, принаймні не поступається групі АКШ за показникамі якості життя. У пацієнтів з окремими анатомічними варіантами ураження вінцевого русла потенційний вплив в наявність життя має ключове значення для вибору методу реваскуляризації.
  Повний текст PDF - 572.237 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Борхаленко Ю.
  • Жарінов О.
  • Міхалєв К.
  • Єпанчінцева О.
  • Хохлов А.
  • Тодуров Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Борхаленко Ю. А. Клінічні особливості та вибір методу реваскуляризації в пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця і збереженою фракцією викиду лівого шлуночка / Ю. А. Борхаленко, О. Й. Жарінов, К. О. Міхалєв, О. А. Єпанчінцева, А. В. Хохлов, Б. М. Тодуров // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 2. - С. 13-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Борхаленко Юлія Анатоліївна (медичні науки)
  • Жарінов Олег Йосипович (1965–) (медичні науки)
  • Міхалєв Кирило Олексійович (медичні науки)
  • Єпанчінцева Ольга Анатоліївна (медичні науки)
  • Хохлов Андрій Валерійович (медичні науки)
  • Тодуров Борис Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського