Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Гошовська А. В. 
Імуногістохімічне дослідження металопротеїнази-2 у трофобласті при torch-інфекції на матеріалі абортів у термін гестації 5-6 тижнів / А. В. Гошовська, І. С. Давиденко, О. М. Давиденко, В. М. Гошовський // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 4. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_4_17
Дане дослідження є фрагментом серії імуногістохімічних досліджень трофобласта у випадку TORCH-інфекції, які заплановано провести в різні терміни гестації. Висвітлено результати досліджень трофобласта в термін гестації 5 - 6 тиж. Мета дослідження - за допомогою імуногістохімічного методу встановити особливості експресії МП-2 у різних типах трофобласта у разі TORCH-інфекції у порівнянні зі спостереженнями без інфекційного процесу. Дослідженню підлягав абортний матеріал 5 - 6 тижнів гестації. Основну групу дослідження становили 16 спостережень TORCH-інфекції, а контрольну - 14 спостережень перерваної вагітності без ознак інфекційного процесу (аборти за соціальними показами). Виконували імуногістохімічну методику на металопротеїназу-2 з первинними антитілами та полімерної системою візуалізації антигену з використанням діамінобензидину виробника DAKO. З затсосуванням методу комп'ютерної мікроденситометрії у спеціалізованій комп'ютерній програмі ImageJ оцінювали оптичну густину забарвлення. Відповідно до результатів імуногістохімічних досліджень з використанням методу комп'ютерної мікроденситометрії в термін гестації 5 - 6 тижнів, як у разі TORCH-інфекції, так і без інфекційного процесу, найбільша експресія металопротеїнази-2 відмічається в інвазивному трофобласті, найменша - у синцитіотрофобласті хоріальних ворсинок, а проміжні показники відзначаються в цитотрофобласті хоріальних ворсинок та цитотрофобласті клітинних колонок. За TORCH-інфекції експресія металопротеїнази-2 знижується у всіх чотирьох типах трофобласта (цитотрофобласт хоріальних ворсинок; цитотрофобласт клітинних колонок; інвазивний цитотрофобласт у фрагментах ендометрію), за винятком синцитіотрофобласта хоріальних ворсинок.
  Повний текст PDF - 556.449 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Гошовська А.
 • Давиденко І.
 • Давиденко О.
 • Гошовський В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Гошовська А. В. Імуногістохімічне дослідження металопротеїнази-2 у трофобласті при torch-інфекції на матеріалі абортів у термін гестації 5-6 тижнів / А. В. Гошовська, І. С. Давиденко, О. М. Давиденко, В. М. Гошовський // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 4. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_4_17.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Гошовська Аліса Володимирівна (медичні науки)
 • Давиденко Ігор Святославович (1964–) (медичні науки)
 • Давиденко Оксана Миколаївна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського