Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Попович А. І. 
Розподіл морфологічних варіантів депозитів кальцію у плаценті за умов залізодефіцитної анемії вагітних / А. І. Попович, І. С. Давиденко // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 3. - С. 84-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_3_23
Досліджено 164 спостережень кальцинозу плаценти, у т.ч. 84 спостережень залізодефіцитної анемії (ЗДА) та 80 спостережень вагітності без анемії. Аналіз частоти різних варіантів депозитів кальцію в хоріальному дереві плаценти показав, що за умов ЗДА вагітних різко переважають депозити в міжворсинчастому фібриноїді типу II та типу IV (понад у 90 та 80 % плацент відповідно). Також за умов ЗДА вагітних часто виявляють депозити в міжворсинчастому фібриноїді типу III (біля 45 % спостережень). Наведені показники суттєво перевищують величини частот групи жінок, у яких не відмічалося анемії під час вагітності. Інші варіанти депозитів кальцію за умов ЗДА вагітних виявляються значно рідше, хоча слід відмітити, що за умов ЗДА вагітних у порівнянні зі спостереженнями вагітності без анемії, частіше виявлялися дрібні гранулярні депозити в синцитіотрофобласті хоріальних ворсинок плаценти. Аналіз частоти різних варіантів депозитів кальцію в базальній пластинці плаценти показав, що, як у спостереженнях ЗДА вагітних, так і в спостереженнях без анемії переважають депозити кальцію в фібриноїді всіх чотирьох типів (трохи менше типу IV у порівнянні з іншими типами). Разом з тим, слід вказати на те, що за умов ЗДА вагітних у порівнянні зі спостереженнями вагітності без анемії все ж частіше (P << 0,05) виявляють депозити фібриноїду типу II та типу IV.
  Повний текст PDF - 432.072 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Попович А.
 • Давиденко І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Попович А. І. Розподіл морфологічних варіантів депозитів кальцію у плаценті за умов залізодефіцитної анемії вагітних / А. І. Попович, І. С. Давиденко // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 3. - С. 84-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_3_23.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Попович Алла Іллівна (медичні науки)
 • Давиденко Ігор Святославович (1964–) (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського