Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Плаксивий О. Г. 
Деякі особливості назофарингеальної карциноми в генетичному аспекті / О. Г. Плаксивий, І. В. Ластівка, Б. В. Петрюк // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 2. - С. 55-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_2_16
Новоутворення носової частини глотки характеризуються різноманітністю морфологічних форм, що вирізняються за клінічним перебігом, гістогенезом, методами лікування та прогнозом. Носоглоткова карцинома виявляється частіше у віці 30 - 40 років, але може бути і у дітей. У дітей вона виявляється частіше, ніж інші епітеліальні злоякісні новоутворення, пік захворюваності припадає на вік від 10 до 16 років. Заключний діагноз встановлюють після хірургічної біопсії з наступним гістологічним дослідженням. Впровадження фіброскопії до клінічної онкології надало змогу розробити та втілити у практику цитологічні дослідження паралельно зі звичайним гістологічним дослідженням, а також використовувати одержаний матеріал для молекулярно-генетичного аналізу тканин носової частини глотки, що в свою чергу значно розширило діагностичні можливості морфологічних методів обстеження та дозволило покращити якість діагностики. Наявність злоякісної пухлини ідентичної локалізації та гістологічної структури у кровних родичів, з летальним наслідком у матері та сприятливим прогнозом у обох дітей, впродовж одного періоду раніше не спостерігалось у клінічній практиці авторів, не знайшли такого варіанта і під час огляду літератури. Також даний клінічний випадок може бути непрямим доказом етіологічної ролі вірусу Епштейна - Барр для недиференційованого раку носоглоткового типу.Новоутворення носової частини глотки характеризуються різноманітністю морфологічних форм, що вирізняються за клінічним перебігом, гістогенезом, методами лікування та прогнозом. Носоглоткова карцинома виявляється частіше у віці 30 - 40 років, але може бути і у дітей. У дітей вона виявляється частіше, ніж інші епітеліальні злоякісні новоутворення, пік захворюваності припадає на вік від 10 до 16 років. Заключний діагноз встановлюють після хірургічної біопсії з наступним гістологічним дослідженням. Впровадження фіброскопії до клінічної онкології надало змогу розробити та втілити у практику цитологічні дослідження паралельно зі звичайним гістологічним дослідженням, а також використовувати одержаний матеріал для молекулярно-генетичного аналізу тканин носової частини глотки, що в свою чергу значно розширило діагностичні можливості морфологічних методів обстеження та дозволило покращити якість діагностики. Наявність злоякісної пухлини ідентичної локалізації та гістологічної структури у кровних родичів, з летальним наслідком у матері та сприятливим прогнозом у обох дітей, впродовж одного періоду раніше не спостерігалось у клінічній практиці авторів, не знайшли такого варіанта і під час огляду літератури. Також даний клінічний випадок може бути непрямим доказом етіологічної ролі вірусу Епштейна - Барр для недиференційованого раку носоглоткового типу.
  Повний текст PDF - 454.061 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Плаксивий О.
  • Ластівка І.
  • Петрюк Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Плаксивий О. Г. Деякі особливості назофарингеальної карциноми в генетичному аспекті / О. Г. Плаксивий, І. В. Ластівка, Б. В. Петрюк // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 2. - С. 55-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_2_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Плаксивий Олександр Григорович (медичні науки)
  • Ластівка Ірина Володимирівна (медичні науки)
  • Петрюк Богдан Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського