Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Слонецький Б. І. 
Особливості перебігу синдрому "короткої кишки" у тварин при проведені операції селективної денервації тонкої кишки / Б. І. Слонецький, І. В. Вербицький, М. І. Тутченко, І. О. Тюлюкін // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2015. - Т. 14, № 1. - С. 65-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2015_14_1_17
Історичні надбання свідчать про доцільність розробок нових хірургічних операцій, спочатку в експерименті для виявлення недоліків та пріоритетів, а лише потім переосмислене їх впровадження у клінічну практику. Мета роботи - дослідити особливості перебігу синдрому "короткої кишки" залежно від умов моделювання патологічного процесу. Роботу було виконано на 30-ти піддослідних тваринах (білі щурі), яких відповідно до мети було розподілено на 2 групи. У першій групі (15 тварин) моделювали синдром "короткої кишки" в 1 етап, тоді як у тварин другої групи (15 тварин) його здійснювали у 2 етапи. В обох групах моделювання патологічного процесу здійснювали на фоні 12-годинної гострої оклюзійної судинної недостатності. В експерименті оцінювали контамінацію портальної крові за даними МСМ (280) та ЛІІ, застосовували також лабораторні та статистичні методи дослідження. Переваги моделювання синдрому "короткої кишки" у тварин 2-ї групи, на відміну від першої, надали змогу щонайменше через 21 добу зменшити концентрацію МСМ (280) в портальній крові з <$E0,39~symbol С~0,07> ум.од. до <$E0,31~symbol С~0,05> ум.од. та ЛІІ з <$E2,08~symbol С~0,19> до <$E1,79~symbol С~0,13>. Спостерігали зменшення агресивності катаболічних процесів в післяопераційному періоді у другій групі, що характеризувалось, на відміну від першої групи, кращим зростанням ваги піддослідних тварин, а також зменшенням післяопераційної летальності.Роботу виконано на 2-х групах піддослідних тварин (білі щурі), у яких моделювали синдром "короткої кишки" на тлі 12-годинної гострої оклюзійної судинної недостатності тонкої кишки. Застосування у другій групі селективної денервації тонкої кишки покращило умови компенсаторної адаптації шлунково-кишкового тракту до наслідків субтотальної резекції тонкої кишки та супроводжувалось зменшенням летальності на 13,37 %.
  Повний текст PDF - 365.648 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слонецький Б.
  • Вербицький І.
  • Тутченко М.
  • Тюлюкін І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слонецький Б. І. Особливості перебігу синдрому "короткої кишки" у тварин при проведені операції селективної денервації тонкої кишки / Б. І. Слонецький, І. В. Вербицький, М. І. Тутченко, І. О. Тюлюкін // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2015. - Т. 14, № 1. - С. 65-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2015_14_1_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слонецький Борис Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського