Наукова періодика України Journal of Nano- and Electronic Physics


Reva V. I. 
Simulation of Spherical Metal Nanoclusters Containing Monovacancy / V. I. Reva, O. V. Vasylenko, V. V. Pogosov // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 5. - С. 05018-1-05018-8. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnef_2019_11_5_20
Мета роботи - підвищення стійкості симуляції на основі методу Нумерова за розрахунку хвильових функцій електронів в металевому кластері та забезпечення стабільності самоузгодженнх розрахунків енергетичних характеристик металевих кластерів, шляхом обмеження зміни електростатичного потенціалу. Об'єкт дослідження - методика розрахунку хвильових функцій електронів за методом Нумерова та знаходження власних значень енергетичних рівнів за допомогою методу пристрілки. На етапі моделювання з метою підвищення ефективності моделі було використано метод функціоналу густини (DFT) у поєднанні з формалізмом Кона - Шема, що надало змогу спростити складну задачу про взаємодію електронів в полі заряджених іонів та одержати модель, в якій незалежні електрони рухаються в деякому ефективному потенціалі. Для розрахунку обмінних і кореляційних енергій використовували модель стабільного желе (SJM) та наближення локальної густини (LDA). Зміна обмеження профілю електростатичного потенціалу здійснювалася шляхом введення коефіцієнтів, що визначають внески попереднього та поточного профілів електростатичного потенціалу до результуючого. Розроблено модель металевого кластера із центрованою моновакансією та методику для розрахунку його параметрів. Для забезпечення збіжності та стійкості методу Нумерова запропоновано методику двостороннього обчислення з "зшиванням" хвильової функції в емпірично обраній точці. Розроблено методику симуляції з оптимальним кроком, яку реалізовано у програмному коді для розрахунку енергетичних характеристик металевих нанокластерів, що містять моновакансії. Моделювання надало змогу одержати профілі електронної густини й ефективного потенціалу для заряджених та нейтральних кластерів. Результати розрахунків порівняно з даними експерименту, а також із ab initio обчисленнями. Розроблені підходи та методики моделювання можуть бути рекомендовані для аналізу низькорозмірних металевих систем, систем із шаруватою структурою в тому числі.
  Повний текст PDF - 960.852 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Reva V.
  • Vasylenko O.
  • Pogosov V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Reva V. I. Simulation of Spherical Metal Nanoclusters Containing Monovacancy / V. I. Reva, O. V. Vasylenko, V. V. Pogosov // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 5. - С. 05018-1-05018-8. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnef_2019_11_5_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського