Наукова періодика України Журнал математической физики, анализа, геометрии


Filipkovska M. S. 
Lagrange Stability of Semilinear Dierential-Algebraic Equations and Application to Nonlinear Electrical Circuits / M. S. Filipkovska // Журнал математической физики, анализа, геометрии. - 2018. - Т. 14, № 2. - С. 169-196.
Проведено дослідження напівлінійного диференціально-алгебричного рівняння (ДАР) з акцентом на стійкість (нестійкість) за Лагранжем. Одержано умови існування та єдиності глобальних розв'язків (розв'язок існує на нескінченному інтервалі) задачі Коші, а також умови обмеженості глобальних розв'язків. Більш того, одержані умови стійкості за Лагранжем напівлінійного ДАР гарантують, що кожний його розв'язок є глобальним і обмеженим, та, на відміну від теорем про стійкість за Ляпуновим, надають змогу довести існування та єдиність глобальних розв'язків незалежно від наявності та кількості точок рівноваги. Також одержано умови існування та єдиності розв'язків зі скінченним часом визначення (розв'язок існує на скінченному інтервалі та є необмеженим, тобто нестійким за Лагранжем) для задачі Коші. Не використовуються обмеження типу глобальної умови Ліпшиця, що надає змогу ефективно використовувати результати роботи у практичних застосуваннях. Як застосування досліджено математичну модель радіотехнічного фільтру з нелінійними елементами. Числовий аналіз моделі підтверджує результати теоретичних досліджень.
347
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.07.2020 р., через 347 днів


Цитованість авторів публікації:
  • Filipkovska M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Filipkovska M. S. Lagrange Stability of Semilinear Dierential-Algebraic Equations and Application to Nonlinear Electrical Circuits / M. S. Filipkovska // Журнал математической физики, анализа, геометрии. - 2018. - Т. 14, № 2. - С. 169-196.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     

       Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського