Наукова періодика України Історико-правовий часопис


Korotich E. 
Personal Freedom Protection under Criminal Law: Сurrent State and Enhancement Prospects / E. Korotich // Історико-правовий часопис. - 2019. - № 1. - С. 110-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ipch_2019_1_23
Представлено характеристику кримінально-правової охорони особистої свободи людини в Республіці Білорусь. Аналіз норм кримінального закону Білорусі в даній сфері дозволив зробити висновок про раціональність прийнятого законодавчого підходу: по-перше, Кримінальний кодекс Республіки Білорусь розширив коло посягань на особисту свободу, що свідчить про прагнення законодавця забезпечити її всебічну охорону; по-друге, в Кримінальному кодексі одержали закріплення описові диспозиції норм про злочини проти особистої свободи, що має важливе практичне значення; по-третє, в Кримінальному кодексі з'явилися норми про відповідальність за такі діяння, як торгівля людьми, використання рабської праці, криміналізація яких, крім іншого, є наслідком реалізації відповідних міжнародних зобов'язань на національному рівні. Відзначаючи прогресивний характер названих та інших законодавчих заходів у зазначеній галузі, слід, проте, визнати наявність і ряду недоліків, які зумовлюють необхідність подальшого вдосконалення КК. У зв'язку з цим представлено найбільш актуальні напрями реформування кримінального закону Білорусі в галузі охорони особистої свободи.Представлено характеристику кримінально-правової охорони особистої свободи людини в Республіці Білорусь. Аналіз норм кримінального закону Білорусі в даній сфері дозволив зробити висновок про раціональність прийнятого законодавчого підходу: по-перше, Кримінальний кодекс Республіки Білорусь розширив коло посягань на особисту свободу, що свідчить про прагнення законодавця забезпечити її всебічну охорону; по-друге, в Кримінальному кодексі одержали закріплення описові диспозиції норм про злочини проти особистої свободи, що має важливе практичне значення; по-третє, в Кримінальному кодексі з'явилися норми про відповідальність за такі діяння, як торгівля людьми, використання рабської праці, криміналізація яких, крім іншого, є наслідком реалізації відповідних міжнародних зобов'язань на національному рівні. Відзначаючи прогресивний характер названих та інших законодавчих заходів у зазначеній галузі, слід, проте, визнати наявність і ряду недоліків, які зумовлюють необхідність подальшого вдосконалення КК. У зв'язку з цим представлено найбільш актуальні напрями реформування кримінального закону Білорусі в галузі охорони особистої свободи.
  Повний текст PDF - 108.257 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Korotich E.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Korotich E. Personal Freedom Protection under Criminal Law: Сurrent State and Enhancement Prospects / E. Korotich // Історико-правовий часопис. - 2019. - № 1. - С. 110-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ipch_2019_1_23.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського