Бирчак І. В. 
Характеристика порушень в системі регуляції агрегатного стану крові жінок з анемією високого ступеня на тлі гіперпластичних процесів ендометрія / І. В. Бирчак // Галицький лікарський вісник. - 2018. - Т. 25, число 1. - С. 4-6. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2018_25_1_3
Гіперплазія ендометрія (ГЕ) - це доброякісна патологія слизової оболонки матки, яка характеризується певними гістологічними змінами, характерними для простої та комплексної, неатипової та атипової форм. Гіперпластичні процеси ендометрія, за даними різних авторів, у структурі гінекологічної патології складають від 15 до 40 %. Клінічно гіперплазія ендометрія проявляється матковими кровотечами. Маткові кровотечі, які не піддаються гормональній, симптоматичній і гемостатичній терапії, призводять до розвитку хронічної постгеморагічної анемії та є показанням до оперативного втручання. Отже, системні порушення параметрів гемостазу на тлі маткових кровотеч за гіперплазії ендометрія, зокрема системи регуляції агрегатного стану крові, потребують подальшого вивчення для виявлення нових патогенетичних ланок патології та розробки методів корекції. Обстежено 30 жінок з гіперпластичними процесами ендометрія (n = 30, основна група); групу контролю склали здорові жінки (n = 30, контрольна група). Стан тромбоцитарно-судинного гемостазу оцінювали за відсотком адгезивних тромбоцитів у крові, а також за індексом спонтанної агрегації тромбоцитів. Загальний коагуляційний потенціал крові, фібринолігичну активність плазми, потенційну активність плазміногену, антиплазміни, рівень фібриногену у плазмі крові, активність антитромбіну III, концентрацію розчинних комплексів фібринмономера у крові визначали реактивами фірни Simko Ltd (Україна). Визначення показників швидкості утворення тромбіну, тромбоеластографічної константи К, константи специфічного тромбоцитарного згортання крові, кута alpha та збірного індексу коагуляції виконували на тромбоеластографі АКТ. У жінок з анемією III ступеня на тлі маткових кровотеч, за високої активності первинного гемостазу розвивається структурна та хронометрична гіпокоагуляція, що зумовлено різким зниженням вмісту в крові фібриногену. Основною причиною гіпофібриногенемії є надмірна активація неферментативного фібринолізу. Загалом, зміни в системі регуляції агрегатного стану крові у жінок з високим ступенем анемізації є проявом субклінічного внутрішньосудинного згортання крові, яке розвивається внаслідок високої функціональної активності тромбоцитів.
  Повний текст PDF - 437.104 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бирчак І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бирчак І. В. Характеристика порушень в системі регуляції агрегатного стану крові жінок з анемією високого ступеня на тлі гіперпластичних процесів ендометрія / І. В. Бирчак // Галицький лікарський вісник. - 2018. - Т. 25, число 1. - С. 4-6. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2018_25_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бирчак Інна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського