Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Нікітіна І. Н. 
Застосування неінвазивного серкляжу у поєднанні з мікронізованим прогестероном при невиношуванні багатоплідної вагітності / І. Н. Нікітіна, А. В. Бойчук, В. К. Кондратюк, Т. В. Бабар // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 4. - С. 26-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_4_9
Наведено результати комбінованого методу лікування та профілактики невиношування в жінок з багатопліддям та високим ризиком загрози переривання вагітності шляхом застосування розвантажувальних акушерських песарїів у поєднанні з мікронізованим прогестероном. Про ефективність даного методу свідчить швидке усунення клінічних симптомів загрози переривання вагітності, прискорення регресу ультразвукових маркерів, зменшення кількості ускладнень вагітності та скорочення термінів перебування в стаціонарі. Мета дослідження - оцінити ефективність застосування розвантажувальних акушерських пессаріїв у комбінації з мікронізованим прогестероном у жінок з багатоплідною вагітністю та високим ризиком невиношування. Проаналізовано 120 випадків багатоплідної вагітності з ознаками невиношування у термінах 16 - 28 тиж. Першу групу обстежуваних, складали 40 вагітних з двійнею, котрим у схемі лікувально-профілактичних заходів було запропоновано застосування розвантажувального акушерського песарія у поєднанні з безперервною терапією натуральним мікронізованим прогестероном до терміну 36 тиж вагітності. До другої групи увійшло 40 вагітних з двійнею, котрим було накладено шов на шийку матки з приводу істміко-цервікальної недостатності та застосовувались короткотривалі курси терапії гестагенами. Контрольну групу склали 40 вагітних з двійнею у терміні 16 - 28 тиж вагітності, яким проводилась терапія з загрози невиношування вагітності згідно з чинними клінічними протоколами (Наказ МОЗ України № 624). Було проведено аналіз перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду та стан неонатальної адаптації в обстежуваних групах. В I групі обстежуваних термінові пологи віщдбулися у 34 (85 %) випадках, у II групі - у 29 (72,5 %) випадків, у контрольній - 25 (62,5 %) випадках. Розродження шляхом кесарського розтину було проведено у 7 (17,5 %) вагітних I групи, у 9 (22,5 %) пацієнток II групи та у 11 (27,5 %) вагітних контрольної групи. Під час вивчення стану неонатальної адаптації новонароджених обстежуваних груп, було одержано наступні результати. Середня вага новонароджених I групи склала 3245 +- 280 г, у 11 групі 2865 +- 365 г, у контрольній групі - 2975 +- 325 г (p >> 0,05). Оцінка стану новонароджених за шкалою Апгар, відповідно на 1-й та на 5-й хвилинах, була відповідно: у новонароджених I групи 7,5 +- 1,4 та 8,4 +- 1,3 бала, у II групі - 7,3 +- 1,6 та 8,2 +- 1,1 бала, у контрольній групі - 7,2 +- 1,6 та 8,6 +- 1,2 (p1 - p2 >> 0,05). Висновки: комплексна профілактика невиношування за багатоплідної вагітності, що поєднує застосування атравматичного серкляжу шийки матки за допомогою розвантажувальних акушерських пессаріїв з препаратами прогестерону надає змогу пролонгувати вагітність, запобігати розвиткові передчасних пологів, сприяє покращанню перинатальних показників.
  Повний текст PDF - 456.767 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нікітіна І.
  • Бойчук А.
  • Кондратюк В.
  • Бабар Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нікітіна І. Н. Застосування неінвазивного серкляжу у поєднанні з мікронізованим прогестероном при невиношуванні багатоплідної вагітності / І. Н. Нікітіна, А. В. Бойчук, В. К. Кондратюк, Т. В. Бабар // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 4. - С. 26-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бойчук Алла Володимирівна (медичні науки)
  • Кондратюк Валентина Костянтинівна (медичні науки)
  • Бабар Тетяна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського