Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Матейко Г. Б. 
HBV-інфекція і вагітність / Г. Б. Матейко, М. В. Матвісів // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 3. - С. 20-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_3_8
На сьогоднішній день проблема HBV-інфекції у вагітних жінок залишається актуальною і однією з найважливіших для медичної науки та охорони здоров'я, оскільки її можна розглядати як материнсько-плодову інфекцію. Мета роботи - вивчити перебіг HBV-інфекції у вагітних жінок залежно від тривалості захворювання, ступеня вірусемії та активності гепатиту з врахуванням термінів гестації. Проведено спостереження за перебігом вагітності у 142 жінок з HBV-інфекцією віком 18 - 35 років. Визначали серологічні маркери та вірусне навантаження (ВН) гепатиту B (ГB), а також вміст АЛТ, ACT, тимолову пробу, рівень білірубіну в сироватці крові в кожному триместрі вагітності. У вагітних жінок з HBV-інфекціею найчастіше діагностували носійство HBsAg, значно рідше реплікативні стадії (96 і 46 відповідно). Клінічна картина імуноактивної фази хронічної HBV-інфекції характеризувалася малосимптомністю без порушень пігментного обміну та проявів мезенхімально-запальної реакції. Переважав мінімальний ступінь цитолізу, який не залежав від ступеня вірусемії. У жінок з імунотолерантною фазою цитолізу впродовж вагітності не спостерігали. У вагітних з реплікативною стадією HBV-інфекцїї та низьким ступенем вірусемії BH зростало на 1 - 2 log у порівнянні з II і III триместрами, а в жінок з високою вірусеміею - на 2 - 3 log. У більшості жінок-носіїв HBsAg переважав середній ступінь вірусемії, а в решти - не визначався. Упродовж всієї вагітності імунотолерантна фаза хронічної HBV-інфекцїї перебігала латентно і не трансформувалася в імуноактивну фазу. Висновок: діагноз хронічної HBV-інфекції верифікували до вагітності в 2,8 %, а під час вагітності - 97,2 % жінок. У них переважає носійство HBsAg (67,6 %), а реплікативні форми реєструються в 32,4 % пацієнток. Особливістю реплікативних форм є субклінічний (65,3 %) і безсимптомний (34,7 %) перебіг з невисоким BH (B 10<^>5 коп/мл), яке в більшості випадків (91,3 %) зростає перед пологами на 1 - 2 log і супроводжується низькою активністю гепатиту, без порушення пігментного обміну.
  Повний текст PDF - 433.613 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Матейко Г.
  • Матвісів М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Матейко Г. Б. HBV-інфекція і вагітність / Г. Б. Матейко, М. В. Матвісів // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 3. - С. 20-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_3_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Матейко Галина Богданівна (медичні науки)
  • Матвісів Мар'яна Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського