Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Вівчаренко Т. І. 
Оцінка стану тканин пародонта в пацієнтів з генералізованим пародонтитом та гіпертонічною хворобою / Т. І. Вівчаренко, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 2. - С. 13-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_2_5
Судинні порушення відіграють суттєву роль у розвитку дистрофічно-запального процесу. Існує пряма залежність між ступенем ушкодження судин у щелепі і глибиною деструктивного процесу тканин пародонта. Визначено роль низки ендогенних факторів, таких як: вік, гіповітамінози, діабет, гіпертонічна хвороба та ряд інших супутніх захворювань. За допомогою патоморфологічних методів виявляють значні зміни судинної стінки артерії пародонта, особливо міжзубної артерії. Доведено односпрямованість поширення атеросклерозу, гіпертонічної хвороби й патології пародонта в осіб, які старші за 40 років. Мета роботи - оцінка стану тканин пародонта в пацієнтів з гіпертонічною хворобою II стадії та генералізованим пародонтитом II ступеня. Обстежено 36 хворих на гіпертонічну хворобу II стадії з генералізованим пародонтитом II ступеня. Вік обстежуваних коливався від 35 до 54 років. Ці хворі склали основну групу. Група контролю складала 10 пацієнтів без загальносоматичної патології та зі здоровим пародонтом того ж самого віку. Для оцінки стану тканин пародонта використовували індекс PMA та CPITN. у разі постановки діагнозу захворювань пародонта користувалися класифікацією Данилевського М. Ф. Аналіз показників індексу CPITN показав наступні результати у хворих основної трупи значення індексу становило 2,38 +- 0,07 бали (p << 0,001), що означає, шо є необхідність проведення курсу професійної гігієни. У пацієнтів ж контрольної групи індекс CPITN означає те, що лікування не потрібне, але гігієну ротової порожнини слід покращити, і складає 0,5 +- 0,17 бали. А результати індексу PMA в основній групі склали 55,49 +- 1,96 бали. Цей показник інтерпретується як тяжкий ступінь гінгівіту. Отже, можна зробити наступні висновки: згідно з аналізом даних індексу CPITN (2,38 +- 0,07) встановлено, що рівень гігієни у хворих є досить низьким, так як хворі основної групи відповідно до інтерпретацій одержаних результатів потребують проведення курсу професійної гігієни.
  Повний текст PDF - 361.758 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вівчаренко Т.
  • Рожко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вівчаренко Т. І. Оцінка стану тканин пародонта в пацієнтів з генералізованим пародонтитом та гіпертонічною хворобою / Т. І. Вівчаренко, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 2. - С. 13-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вівчаренко Тетяна Ігорівна (медичні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського