Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Шаповал С. Д. 
Особливості антибактеріальної терапії хворих на ускладнений синдром діабетичної стопи та з проявами сепсису / С. Д. Шаповал, І. Л. Савон, О. В. Трибушний, Л. Ю. Слободченко // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 94-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3%283%29__36
В Україні офіційно зареєстровано більш, ніж 1,8 млн. хворих на цукровий діабет (ЦД). Щороку в світі реєструється 18 - 20 млн. випадків сепсису з летальністю: 10 % - від синдрому системної запальної відповіді (ССЗВ), 20 % - від сепсису, 32 - 40 % - від тяжкого сепсису і понад 70 % від септичного шоку (СШ). Мета роботи - оптимізувати режими антибактеріальної терапії у хворих на ускладнений синдром діабетичної стопи (СДС) та у разі розвитку сепсису. За період з 2010 по 2015 рр. проведено обстеження та лікування 1246-ти хворих на ускладнений СДС. Розподіл проведено таким чином: група порівняння - 326 хворих, основна група - 888 пацієнтів (у тому числі 32 хворих на сепсис). Вік пацієнтів в середньому склав 61,7 +- 2,3 років. Антибактеріальна терапія (АБТ) у цих хворих має будуватися за типом ступінчатої терапії. Емпіричну АБТ слід проводити до одержання результату мікробіологічного дослідження. Спрямована АБТ може бути призначена тільки після одержання результатів посіву. За тяжкої інфекції з проявами сепсису термін проведення АБТ складає 2 - 4 тиж, а за наявності остеомієліту може бути збільшений до 6 тиж. Упровадження оптимізованої схеми АБТ у сукупності з активною хірургічною тактикою та радикальною місцевою обробкою первинного гнійного осередку у хворих на ускладнений СДС та сепсис основної групи призвело до зниження впливу ендогенної інтоксикації та антигенного навантаження, що виражалося у скорішому відновленні регенеративних властивостей організму і швидшому загоєнні рани. Висновки: застосування оптимізованої тактики проведення АБТ, поряд з активним хірургічним і місцевим лікуванням пацієнтів на ускладнений СДС, надало змогу достовірно (P << 0,05) зменшити частоту післяопераційних ускладнень, "високих" ампутацій, скоротити тривалість перебування хворих у стаціонарі та знизити післяопераційну летальність.
  Повний текст PDF - 445.466 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шаповал С.
  • Савон І.
  • Трибушний О.
  • Слободченко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шаповал С. Д. Особливості антибактеріальної терапії хворих на ускладнений синдром діабетичної стопи та з проявами сепсису / С. Д. Шаповал, І. Л. Савон, О. В. Трибушний, Л. Ю. Слободченко // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 94-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3(3)__36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шаповал Сергій Дмитрович (медичні науки)
  • Савон Ігор Леонідович (медичні науки)
  • Трибушний Олег Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського