Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Горбатюк О. М. 
Профілактика патологічного спайкоутворення та злукової кишкової непрохідності у дітей з ургентною абдомінальною хірургічною патологією / О. М. Горбатюк, А. О. Момотов, В. В. Гончар, К. Т. Берцун, О. С. Міхнушева // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(1). - С. 51-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3%281%29__21
Післяопераційний спайковий процес в черевній порожнині і ускладнення, що виникають у зв'язку з ним, займає провідне місце в структурі захворюваності і смертності в ургентній абдомінальній хірургії у дітей. Проте єдиної думки з приводу профілактики даної патології не існує. Мета роботи - оптимізація профілактичних заходів у дітей з гострою хірургічною абдомінальною патологією у дітей з метою зниження кількості післяопераційної спайкової кишкової непрохідності. Під спостереженням знаходилось 36 дітей з післяопераційною злуковою кишковою непрохідністю (ЗКН) віком 3 міс - 15 років. Хлопчиків було 22, дівчаток - 14. Випадків ранньої кишкової непрохідності було 4, пізньої - 32. Вивчення клініко-лабораторних особливостей патології проводилось з використанням комплексу діагностичних методик - клінічно-лабораторних, рентгенологічних, сонографічних. Найчастішими етіологічними моментами патологічного післяопераційного спайкоутворення і ЗКН у дітей з гострою абдомінальною хірургічною патологією можуть бути механічні (травматичні хірургічні втручання), ішемічні (розлади васкуляризації очеревини і органів черевної порожнини), інфекційні (тривала інфекція в черевній порожнині), хімічні (асептичне запалення очеревини у разі попадання лікарських речовин) та інші чинники. Доведено, що комбінація до-, інтра- та післяопераційних профілактичних заходів, що спрямовані на ліквідацію названих негативних моментів хірургічного лікування дітей, є ефективним підходом у профілактиці післяопераційної ЗКН. Висновки: ЗКН найчастіше зустрічається у хлопчиків (61,11 %) і дітей старше 10 років (50 %). Серед причин післяопераційної ЗКН перше місце займає гострий деструктивний апендицит. У абсолютної кількості пацієнтів спостерігається пізня ЗКН (89,88 % випадків). З метою профілактики патологічного післяопераційного сппайкоутворення необхідно дотримуватися системного підходу з проведенням до-, інтра- і післяопераційних профілактичних протизлукових заходів.
  Повний текст PDF - 381.108 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Горбатюк О.
  • Момотов А.
  • Гончар В.
  • Берцун К.
  • Міхнушева О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Горбатюк О. М. Профілактика патологічного спайкоутворення та злукової кишкової непрохідності у дітей з ургентною абдомінальною хірургічною патологією / О. М. Горбатюк, А. О. Момотов, В. В. Гончар, К. Т. Берцун, О. С. Міхнушева // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(1). - С. 51-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3(1)__21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Горбатюк Ольга Михайлівна (медичні науки)
  • Момотов Андрій Олександрович (медичні науки)
  • Гончар Вікторія Василівна (економічні науки)
  • Гончар Володимир Володимирович (медичні науки)
  • Гончар Віктор Володимирович (геологічні науки)
  • Гончар В'ячеслав Володимирович (фізичне виховання та спорт)
  • Берцун Костянтин Тихонович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського