Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Петришин С. В. 
Застосування сучасних методик діагностики патологічної стертості твердих тканин зубів, поєднаної з дефектами зубних рядів, захворюваннями тканин пародонта та зубощелепними деформаціями / С. В. Петришин, З. Р. Ожоган // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 1. - С. 74-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_1_24
Мета дослідження - клінічно дослідити стан зубощелепної системи (ЗЩС) і скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС) із застосуванням кондилографії до ортопедичного лікування хворих із різними формами патологічної стертості зубів, поєднаної з дефектами зубних рядів, захворюваннями тканин пародонта та зубощелепними деформаціями, яке надасть змогу обгрунтувати ефективність застосування сучасних методів реабілітації із поєднаною патологією. Для запланованого дослідження було відібрано 28 осіб, серед них 12 пацієнтів з інтактними зубними рядам (контрольна група) і 16 пацієнтів - із генералізованою формою патологічної стертості зубів, поєднаної з дефектами зубних рядів, захворюваннями тканин пародонта та зубощелепними деформаціями. Одержані результати вказують на наявність функціональних розладів СНЩС і дисфункції жувальних м'язів за патологічної стертості зубів, поєднаної з дефектами зубних рядів, захворюваннями тканин пародонта та зубощелепними деформаціями. Висновки: за результатами проведеного обстеження встановлено, що застосування кондилографії є ефективним методом встановлення морфофункціональних змін у ЗЩС і СНЩС у хворих із патологічною стертістю твердих тканин зубів, порушенням цілісності зубних рядів, захворюваннями тканин пародонта та зубощелепними деформаціями. Найбільш характерними скаргами та проявами функціональних розладів СНЩС і дисфункції жувальних м'язів у хворих із поєднаною патологією є наступні: біль та хруст в суглобі, втомлюваність жувальної мускулатури, біль в м'язах, зміщення нижньої щелепи в сторону за вертикальних рухів, відчуття закладеності у вухах, головний біль, бруксизм, кровоточивість ясен та рухомість зубів, порушення оклюзійної кривої. У разі застосування артикуляційної системи "Cadiax Compact" встановлено основні параметри, які свідчать про функціональні зміни зі сторони СНЩС. А саме - у разі відкривання рота лінії руху суглобових головок не співпадали та мали різну довжину: 7,81 +- 0,66 мм справа і 7,63 +- 0,5 мм зліва. Медіоотрузійні зміщення зліва та справа були несиметричні, мали петлясту форму або стрибкоподібну траєкторію. Довжина іх не співпадала: 8,44 +- 0,73 мм справа і зліва 7,94 +- 0,68 мм. Під час протрузійних рухів спостерігались несинхронні, несиметричні зміщення суглобових головок із довжиною 6,06 +- 0,93 мм справа і 5,81 +- 0,66 мм зліва. Отже, одержані результати клінічного обстеження вказують на наявність поєднаної патології ЗЩС та функціональних розладів СНЩС.
  Повний текст PDF - 398.6 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Петришин С.
  • Ожоган З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Петришин С. В. Застосування сучасних методик діагностики патологічної стертості твердих тканин зубів, поєднаної з дефектами зубних рядів, захворюваннями тканин пародонта та зубощелепними деформаціями / С. В. Петришин, З. Р. Ожоган // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 1. - С. 74-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_1_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Петришин Світлана Вікторівна (медичні науки)
  • Ожоган Зіновій Романович (медичні науки)
  • Ожоган Зеновій Романович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського