Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Колесник Е. Л. 
Пружно-еластичні властивості артеріальної стінки у хворих на артеріальну гіпертензію і нормотензивних пацієнтів у молодому віці / Е. Л. Колесник // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 4(1). - С. 33-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_4%281%29__10
У результаті багатьох досліджень останнього десятиліття доведено, що збільшення жорсткості артерій - це незалежний предиктор розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ) і серцево-судинної смертності. Вік пацієнта і наявність артеріальної гіпертензії (АГ) найбільше впливають на підвищення жорсткості судинної стінки і центрального систолічного артеріального тиску (ЦСАТ). Мета досліження - вивчити особливості пружно-еластичних властивостей артеріальної стінки у нормотензивних чоловіків і хворих на есенціальну АГ у молодом) віці. У дослідження були включені 40 чоловіків у віці 18 - 35 років, які були розділені на 2 групи: I група (n = 20) - нормотоніки, II група (n = 20) - пацієнти з есенціальною АГ. Обстеження пацієнтів проводилось відповідно до вимог Національних рекомендацій і адаптованого клінічного протоколу з надання медичної допомоги "Артеріальна гіпертензія" (2012 р.). Пружно-еластичні властивості артеріальної стінки оцінено з використанням осцилометричного приладу Arteriograph Tensioclinic (Tensiomed, Угорщина). Вимірювали ЦСАТ і центральний пульсовий АТ (ЦПАТ), індекс аугментації (AIx) та швидкість розповсюдження пульсової хвилі (ШРПХ) в аорті. Висновки: одержані дані свідчать про доцільність оцінки ШРПХ, ЦСАТ, ЦПАТ і AIx у пацієнтів молодого віку в дебюті АГ з метою раннього виявлення погіршення пружно-еластичних властивостей артеріальної стінки як маркеру субклінічного ураження органу-мішені. Особливої уваги та корекції серед факторів ризику ССЗ у молодих пацієнтів з АГ потребує надлишкова вага.Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності діагностики та лікування гіпертонічної хвороби у чоловіків шляхом дослідження особливостей ранніх змін пружно-еластичних властивостей артеріальної стінки при І та II стадії захворювання з помірним і високим кардіоваскулярним ризиком. Доведено доцільність індивідуальної оцінки швидкості розповсюдження пульсової хвилі з урахуванням віку та рівня артеріального тиску (АТ) для своєчасного виявлення раннього судинного старіння. Встановлено суттєві відмінності взаємозв'язку показників добового профілю АТ, структурно-функціонального стану серця з характеристиками пружно-еластичних властивостей артеріальної стінки у хворих на гіпертонічну хворобу залежно від стадії та категорії кардіоваскулярного ризику. Продемонстровано здатність комбінованої антигіпертензивної терапії блокатором ренін-ангіотензин-альдостеронової системи в поєднанні з антагоністами кальцію та/або діуретиками позитивно впливати на реверсію патологічних змін пружно-еластичних властивостей артеріальної стінки у обстежених хворих.
  Повний текст PDF - 386.263 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Колесник Е.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Колесник Е. Л. Пружно-еластичні властивості артеріальної стінки у хворих на артеріальну гіпертензію і нормотензивних пацієнтів у молодому віці / Е. Л. Колесник // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 4(1). - С. 33-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_4(1)__10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Колесник Етері Ладівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського