Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Слободян О. М. 
Топографоанатомічні особливості нижніх відділів сечової системи у ранньому неонатальному періоді / О. М. Слободян, І. С. Кашперук-Карпюк // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(2). - С. 86-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3%282%29__30
Дослідження проведено на 14 трупах новонароджених (6 - жіночої статі, 8 - чоловічої). Предметом дослідження є анатомія нижніх сечових шляхів у новонароджених. Мета дослідження - визначти особливості макроскопічної анатомії та динаміку становлення топографоанатомічних взаємовідношень міхурово-сечівникового сегмента з суміжними органами і структурами в ранньому неонатальному периоді онтогенеза людини, зокрема, у новонароджених. Антропометрія - для визначення віку досліджуваних об'єктів; ін'єкції артеріальних судин з наступним препаруванням під контролем мікроскопа - для вивчення особливостей кровопостачання міхурово-сечівникового сегмента; рентгенографія - для визначення скелетотопії міхурово-сечівникового сегмента; макромікроскопія - для вивчення анатомічних взаємовідношень компонентів міхурово-сечівникового сегмента, їх будови, форми, положення; морфометрія - для з'ясування морфометричних параметрів міхурово-сечівникового сегмента; метод 3-D реконструкції - для визначення просторової будови міхурово-сечівникового сегмента; статистичний - для аналіза і з'ясування вірогідності відхилень органометричних параметрів. Визначено характерні анатомічні ознаки міхурово-сечівникового сегмента у новонароджених, структурна організація і хронологічна послідовність його топографоанатомічних взаємовідношень з суміжними органами і структурами таза в динаміці, встановлена залежність розмірів міхурово-сечівникового сегмента від віку та статі. Одержані дані про анатомію та зміни топографоанатомічних взаємовідношень міхурово-сечівникового сегмента можуть бути морфологічною базою для розробки алгоритмів антенатальної діагностики вроджених вад міхурово-сечівникового сегмента, хірургічної корекції врожденої патології сечових шляхів у дітей раннього віку. Висновки: сукупність вперше встановлених фактів розкриває закономірності морфогенеза міхурово-сечівникового сегмента у новонароджених.
  Повний текст PDF - 1.549 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слободян О.
  • Кашперук-Карпюк І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слободян О. М. Топографоанатомічні особливості нижніх відділів сечової системи у ранньому неонатальному періоді / О. М. Слободян, І. С. Кашперук-Карпюк // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(2). - С. 86-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3(2)__30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слободян Олександр Миколайович (медичні науки)
  • Кашперук-Карпюк Інна Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського