Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Воляк Ю. М. 
Частота і види зубощелепних аномалій у дітей з деформаціями перегородки носа / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 20-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_7
Аномалії зубощелепної системи у дітей та підлітків займають одне з перших місць серед захворювань щелепно-лицевої ділянки. За супутніх захворювань інших систем організму, зокрема і ЛОР-пагології, порушення зубощелепної системи виявляються у 60 - 90 % випадків. Одним з найважливіших етіологічних факторів розвитку звуження зубних рядів є порушення функції дихання і, як наслідок, виникнення ротового дихання. Утруднення носового дихання або "назальна обструкція" є провідним синдромом в ринології. Хронічне утруднення носового дихання, будучи проявом різних захворювань, може викликати в організмі подібні зміни незалежно від своєї причини. До частих хронічних обструктивних патологій носа і глотки відносяться викривлення перегородки носа, хронічні синусити, хронічні риніти, аденоїди, гіпертрофія піднебінних мигдаликів та інші. Частою причиною зубощелепних деформацій є патології, що мають вплив на розвиток носолобних відростків верхньої щелепи, передньої частини виличних дуг і ділянок верхніх носових ходів. До них відносять алергічну реакцію носоглотки, аденоїдів, гіпертрофію піднебінних мигдалин, атрезію хоан, гіпертрофічний риніт та ін.; існує кореляція між ротовим диханням й аномаліями щелеп. Із 70 хворих у 8-ми дітей (11,4 % випадків) зареєстровано "чисте викривлення перегородки", тобто без інших "обструктивних" патологій носа і глотки, у інших 62 (88,6 %) випадках з викривленням перегородки носа спостерігалася поєднана патологія, що призводить до обструкції носа та глотки. Так, деформація перегородки носа частіше поєднувалася з хронічними гнійними риносинуситами у 53-х дітей (76 %), гіпертрофією піднебінних мигдаликів у 5-ти дітей (7,1 %), аденоїдні вегетації у 8-ми дітей (11,3 %) і гіпертрофічним ринітом у 4-х дітей (5,7 %). Серед хронічних риносинуситів превалювали хронічні гнійні гаймороетмоідіти. У разі інших обструктивних патологій одночасно зроблено відповідні оперативні втручання. Таким чином, питання про вплив викривлення перегородки носа на розвиток дитячого організму в цілому і зубощелепної системи, зокрема, до цих пір є маловивченим. До теперішнього часу немає єдиної думки про характер впливу викривлення перегородки носа на ріст і розвиток зубощелепної системи і часу появи зубощелепних аномалій. Залишаються невивченими частота, вади і патогенез зубощелепних аномалій у дітей з викривленням перегородки носа.
  Повний текст PDF - 1.364 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Воляк Ю.
  • Ожоган З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Воляк Ю. М. Частота і види зубощелепних аномалій у дітей з деформаціями перегородки носа / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 20-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Воляк Юрій Миколайович (медичні науки)
  • Ожоган Зіновій Романович (медичні науки)
  • Ожоган Зеновій Романович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського