Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Бучок О. О. 
Аспекти дренування верхніх сечовивідних шляхів у хворих з гострим обструктивним пієлонефритом / О. О. Бучок // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 9-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_4
Гострий пієлонефрит вважається поширеною у нашій країні урологічною запальною патологією з тенденцією до зростання рівня захворюваності, що вимагає активної лікувальної тактики. У випадках наявної обструкції верхніх сечовивідних пляхів виникає гострий обструктивний пієлонефрит (ГОП), за якого в комплекс лікувальних заходів обов'язково має бути включена малоінвазивна методика, скерована на усунення обструкції. На даний час існує 2 методи ургентного відновлення пасажу сечі: перкутанна нефростомія (ПНС) та стентування сечоводів. Мета дослідження - порівняння ефективності та безпечності обох вказаних методик у лікуванні хворих з ГОП. На основі аналізу історій хвороб 373-х хворих встановлено, що технічний успіх ПНС і стентування склав 98,9 та 92,6 % відповідно (p << 0,05). Тривалість дренування сечових шляхів у групі ЛНС становила <$E7~symbol С~1> добу, а у групі стентування - <$E14~symbol С~1> добу. Загальна частота ускладнень внаслідок ПНС склала 15,5 %, тоді як цей показник у групі стентування становив 28,6 % (p << 0,05). Підсумовано, що ПНС може вважатись ефективним методом дренування верхніх сечовивідних шляхів у хворих з ГОП, що забезпечує вищий технічний успіх (98,9 % vs 92,6 %, p << 0,05), меншу частоту ускладнень (15,5 % vs 28,6 %, p << 0,05) та кращу якість життя у порівнянні зі стентуванням сечоводів.
  Повний текст PDF - 1.69 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бучок О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бучок О. О. Аспекти дренування верхніх сечовивідних шляхів у хворих з гострим обструктивним пієлонефритом / О. О. Бучок // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 9-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бучок Олександр Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського