Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Воляк Ю. М. 
Поширеність, етіологія і вплив зубо-щелепних аномалій на формування лицевого черепа / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Галицький лікарський вісник. - 2014. - Т. 21, число 2. - С. 13-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2014_21_2_6
Мета роботи - дослідити у дітей і підлітків аномалії зубощелепної системи, які займають одне з перших місць серед захворювань щелепно-лицьової ділянки. У разі супутніх захворювань інших систем організму, зокрема - ЛОР-пагології, порушення зубощелепної системи виявляються від 60 до 90 % випадків. Серед обстежених аномалії форми зубних рядів у трансверзальній площині звуження зубних рядів у постійному прикусі на нижній щелепі зустрічаються в 37,8 %, а на верхній щелепі - в 57 % випадків. Одним з найважливіших етіологічних факторів розвитку звуження зубних рядів є порушення функції дихання і, як наслідок, виникнення ротового дихання. До цього призводять захворювання ЛОР-органів: викривлення носової перегородки, гіпертрофія носових раковин, глоткових і піднебінних мигдалин, аденоїдні розростання. Для розв'язання поставленої мети і завдань роботи проведено клінічні, антропометричні і лабораторні дослідження. Діагностику зубощелепних аномалій (ЗЩА) та деформацій проведено на основі клінічного обстеження хворих. Під час внутрішньоротового огляду визначали стан твердих тканин зубів і пародонту, положення зубів у зубних рядах, форму та розміри зубних рядів та їх співвідношення. У пацієнтів з наявністю патології ЛОР-органів і відсутністю звуження верхньої щелепи порушення носового дихання виявлено у 45,8 % осіб. У пацієнтів зі звуженням верхньої шелепи і відсутністю патології ЛОР-органів порушення носового дихання відзначено у 35 %. У пацієнтів зі звуженням верхньої щелепи та наявністю патології ЛОР-органів порушення носового дихання було відзначено у 71,4 %. Порушення носового дихання відзначається у пацієнтів як із звуженням верхньої щелепи, так і без нього, з патологією ЛОР-органів і без неї. Висновки: поширеність ЗЩА, в тому числі звуження верхньої щелепи, залишається високою серед дітей. Етіопатогенетичні механізми розвитку звуження зубних рядів є дуже різноманітними і часом суперечливими, проте відомостей про взаємозв'язок звужених зубних рядів і порожнини носа, що детермінують зміни лицевого черепа, недостатньо.
  Повний текст PDF - 1.343 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Воляк Ю.
  • Ожоган З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Воляк Ю. М. Поширеність, етіологія і вплив зубо-щелепних аномалій на формування лицевого черепа / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Галицький лікарський вісник. - 2014. - Т. 21, число 2. - С. 13-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2014_21_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Воляк Юрій Миколайович (медичні науки)
  • Ожоган Зіновій Романович (медичні науки)
  • Ожоган Зеновій Романович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського