Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Попович В. І. 
Нова форма післядипломного навчання лікарів за спеціальністю "Загальна практика – сімейна медицина" / В. І. Попович, Н. В. Василюк, Л. І. Пелехан, О. Б. Семчук, І. О. Красійчук // Галицький лікарський вісник. - 2013. - Т. 20, число 1(1). - С. 110-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2013_20_1%281%29__39
Враховуючи потребу населення в наданні йому якісної, висококваліфікованої медичної допомоги, виникає необхідність у безперервному професійному розвитку медичного персоналу, який передбачає постійне оновлення знань лікарів та їх активний професійний ріст шляхом забезпечення високого рівня освіти медичних працівників як на додипломному, так і на післядипломному етапі. Впровадження в практику нових прогресивних концепцій, новітніх педагогічних технологій та науково-методичних досягнень, особливого значення набуває і модернізація системи освіти. Важливим фактором її розвитку є втілення в систему освіти дистанційного навчання. Головною метою навчання за дистанційною формою є надання слухачам можливості одержати якісні знання, уміння та навички відповідно до навчальної програми з частиною навчального часу без відриву від виконання ними професійних обов'язків за місцем їх проживання. У зв'язку з активним впровадженням протягом останніх років практики сімейної медицини першою особою, яка може надати кваліфіковану медичну допомогу на догоспітальному етапі, є лікар за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина". Враховуючи широту патології, з якою сімейний медик зустрічається на первинній ланці, обсяг знань спеціаліста повинен включати відомості з усіх спеціальностей прикладної медицини. З метою активного професійного росту спеціаліст за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина" зобов'язаний систематично поповнювати особистий багаж знань шляхом самоосвіти та проходження навчання на факультетах післядипломної освіти вищих навчальних закладів. На кафедрі оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет" заплановано та успішно розпочато проведення педагогічного експерименту із впровадженням дистанційного навчання, як складової частини комбінованого післядипломного навчання для лікарів за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина", у вигляді циклу тематичного удосконалення: "Основи оториноларингології". Сумарна кількість навчальних годин на циклі тематичного удосконалення становить 78. Дистанційне навчання лікарів надає змогу забезпечити гнучкий графік навчання, зменшити затрати часу на навчання курсантами та зменшити матеріальні витрати зі сторони держави.
  Повний текст PDF - 963.375 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Попович В.
  • Василюк Н.
  • Пелехан Л.
  • Семчук О.
  • Красійчук І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Попович В. І. Нова форма післядипломного навчання лікарів за спеціальністю "Загальна практика – сімейна медицина" / В. І. Попович, Н. В. Василюк, Л. І. Пелехан, О. Б. Семчук, І. О. Красійчук // Галицький лікарський вісник. - 2013. - Т. 20, число 1(1). - С. 110-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2013_20_1(1)__39.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Василюк Наталія Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського