Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Матвійків Т. І. 
Клінічний стан тканин пародонта у хворих на хронічний генералізований пародонтит на тлі системної антибіотикотерапії супутньої патології / Т. І. Матвійків, В. І. Герелюк // Галицький лікарський вісник. - 2012. - Т. 19, число 4. - С. 49-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2012_19_4_19
Обстежено 54 хворих з виразковою хворобою шлунку та дванадцятипалої кишки і системною антибіотикотерапією (САБТ), у яких діагностовано хронічний генералізований пародонтит (ХГП). Для 62,8 % хворих - це ХГП I ступеня, а для 37,2 % випадків - ХГП II ступеня. Зміни в пародонтальних індексах, загалом після проведеної САБТ, мають тенденцію до покращання клінічної картини в ротовій порожнині, проте виявлено суттєве зростання показників індексу SBI та РМА в місячний термін для хворих, яким не проводилась професійна гігієна порожнини рота, що є проявом активізації запально-дистрофічних процесів у пародонті на тлі САБТ супутньої патології та вказує на її ятрогенний вплив. Помітний позитивний ефект одержано від запропонованого коригувального лікування (прийом суспензії пробіотика "Ентерожерміна" у тандемі з полосканням антисептичним розчином "Стоматофіт", застосуванням лікувально-профілактичної зубної пасти на основі лікарських трав і попередньо проведеною професійною гігієною ротової порожнини). Комплексні заходи професійної гігієни, за результатами дослідження гігієнічних індексів ротової порожнини у хворих на ХГП з супутньою патологією та САБТ, показали важливість своєчасного застосування професійної гігієни ротової порожнини з конкретним визначенням терміну її проведення, що надає підставу рекомендувати та широко застосовувати таку методику в пародонтологічній практиці.Обстежено 48 хворих із бактеріальними пневмоніями, в яких було встановлено діагноз хронічний генералізований пародонтит (у 64,6 % випадків I ступеня і в 36,4 % II ступеня розвитку). Зміни в пародонтальних індексах після проведеної антибіотикотерапії мають тенденцію до покращання клінічної картини в ротовій порожнині, проте найбільш виражений позитивний ефект одержано від запропонованого коригуючого лікування (прийом суспензії пробіотика "Ентерожерміна" у тандемі з полосканням антисептичним розчином "Стоматофіт", застосуванням лікувально-профілактичної зубної пасти на основі лікарських трав і попередньо проведеною професійною гігієною ротової порожнини). Комплексні заходи показали важливість своєчасного проведення професійної гігієни порожнини рота з конкретним визначенням терміну її проведення, що надає підставу рекомендувати та широко застосовувати таку методику в пародонтологічній практиці, особливо за умов стаціонару, де хворі залишаються під наглядом лікарів загальної практики і мають обмежений доступ до лікаря-стоматолога.
  Повний текст PDF - 1.248 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Матвійків Т.
  • Герелюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Матвійків Т. І. Клінічний стан тканин пародонта у хворих на хронічний генералізований пародонтит на тлі системної антибіотикотерапії супутньої патології / Т. І. Матвійків, В. І. Герелюк // Галицький лікарський вісник. - 2012. - Т. 19, число 4. - С. 49-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2012_19_4_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Матвійків Тарас Ігорович (медичні науки)
  • Герелюк Віталій Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського