Наукова періодика України Гірничий вісник


Чубенко В. А. 
Технологія виготовлення надпровідного матеріалу обробкою металів тиском / В. А. Чубенко, А. А. Хіноцька // Гірничий вісник. - 2019. - Вип. 105. - С. 123-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2019_105_27
Мета роботи - розробити технологічний процес виготовлення надпровідного матеріалу обробкою металів тасплавів прокатуванням, який дозволить збільшити інтервал температур, де електричний опір провідника падає до нуля, що відкриває можливість зробити виробництво надпровідного продукту більш масовим, простим і дешевшим. Методи - засновані на використанні теоретичного аналізу і експериментальної перевірки прийнятих гіпотез і отриманих результатів. Основу теоретичних досліджень складають основні положення металознавства, механіки суцільних середовищ, теорії плинності. В експериментальних дослідженнях використовувалися стандартні методи та технології визначення залежності електроопору матеріалу від режимів обробки тиском. Наукова новизна - виявлення способів утворення надпровідного матеріалу, що здатен працювати в умовах оточуючого природнього середовища, без додаткових охолоджувачів, зосередивши зони окислів у центрі циліндричного виробу за допомогою обробки безперервно-литої заготовки поперечно-гвинтовим прокатуванням. Практична значимість - полягає урозробці технологічного процесу з використанням валкової розливки та обробки металів тиском у прокатних валках поперечно-гвинтового прокатування, що дозволяє отримати продукт з характеристиками надпровідного матеріалу, який може працювати при температурі оточуючого середовища без додаткових охолоджувачів. Виявлено, що електричний опір провідника може падати до нуля при охолодженні його до температури нижче критичної, а також при утворенні домішок і інших дефектів структури, які виникають при пластичній деформації сталі, що зменшує її електричний опір шляхом утворення розпушення металу дислокаціями і дефектами в структурі. Таке місце, де буде наявність домішок і дефектів структури в металічних зразках можна штучно створити при виробництві металевих труб. При поперечно-гвинтовій деформації під час обтиснення сталі періодично змінними напруженнями на стиснення і розтягування, а особливо при тангенційних напруженнях на зсув, які розпушують сталь, утворюється пористість в матеріалі і формується волокниста структура, що дозволяє покращити електропровідність матеріалу.
  Повний текст PDF - 358.506 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чубенко В.
  • Хіноцька А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чубенко В. А. Технологія виготовлення надпровідного матеріалу обробкою металів тиском / В. А. Чубенко, А. А. Хіноцька // Гірничий вісник. - 2019. - Вип. 105. - С. 123-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2019_105_27.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського