Наукова періодика України Гірничий вісник


Романов С. О. 
Моніторинг, діагностика та прогнозування вихідної потужності геліостанцій за умови роботи в інтелектуальних електромережах / С. О. Романов, О. І. Савицький // Гірничий вісник. - 2019. - Вип. 105. - С. 113-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2019_105_25
Мета роботи - аналіз та обгрунтування вибору системи моніторингу, діагностики та прогнозування стану систем сонячних панелей та рівня генерації електричної енергії з використанням інтелектуальних методів для розрахунку електричних параметрів фотоелектричної системи. Складність та масштабність системи, функціонування системи в умовах невизначеності, а також динамічність її процесів зумовлює використання нестандартного підходу для отримання та використання інформації про стан геліостанції у режимі реального часу. Для вирішення поставленої задачі використано методи теорії систем автоматичного керування, методи оптимізації систем діагностики автоматичного керування, методи нечіткої логіки, методи інтелектуального збору та аналізу даних. Покращена ефективність моніторингу, діагностики та прогнозування стану сонячних систем за рахунок скорочення помилки системи прогнозування на основі інтелектуальних методівдля підвищення точності розрахунку електричних параметрів системи з урахуванням зовнішнього середовища. Робота розглядає можливість використання традиційного методу розрахунку електричних параметрів геліостанції у поєднанні з інтелектуальними системами керування, на основі адаптивних нейро-нечітких мереж або з використанням штучного інтелекту. Практична значимість - на основі проведеного аналізу існуючих методів моніторингу та діагностики вирішено питання покращення ефективності моніторингу, швидкості діагностики та підвищення точності прогнозування стану фотоелектричних панелей за допомогою інтелектуальних систем. Обгрунтовано фалгоритм системи моніторингу, діагностики та прогнозування стану сонячних панелей та рівня генерації електричної енергії. Даний алгоритм дозволяє розраховувати електричні параметри системи, враховуючи основні параметри навколишнього середовища та мережі, у якій функціонує геліостанція. Напрямком подальших досліджень є розробка системи прогнозування на основі комбінації обраного алгоритму з інтелектуальними системами збору та аналізу даних, її імітаційного моделювання та оцінки якості її функціонування.
  Повний текст PDF - 333.071 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романов С.
  • Савицький О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романов С. О. Моніторинг, діагностика та прогнозування вихідної потужності геліостанцій за умови роботи в інтелектуальних електромережах / С. О. Романов, О. І. Савицький // Гірничий вісник. - 2019. - Вип. 105. - С. 113-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2019_105_25.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського