Колосов В. О. 
Моделювання фізичних процесів гірського масиву в лабораторних умовах на статичних моделях / В. О. Колосов, З. Р. Маланчук, С. В. Письменний, К. М. Ковбик // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 55-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_14
Мета робити - встановлення закономірностей кількісного складу еквівалентного матеріалу при моделюванні фізичних процесів в лабораторних умовах на статичних моделях, які протікають в гірському масиві. Для визначення якісного складу еквівалентного матеріалу існує багато методик, однак вони потребують удосконалення за рахунок визначення емпіричних формул, які дозволять значно скоротити час на підбір еквівалентного матеріалу. Слід враховувати, що геологічна характеристика порід Криворізького залізорудного басейну суттєво відрізняється на кожній шахті, тому шляхом статистичної обробки отриманих раніше необхідно їх систематизувати. Встановлено, що на якісний склад еквівалентного матеріалу суттєво впливають кількісні показники суміші. Так зі збільшенням кількості парафіну з 1,6 до 2,4 % межа міцності еквівалентного матеріалу збільшується з 400 - 600 до 1700 - 2400 кг/см<^>2. Вперше встановлені залежності необхідної кількості чавуну в еквівалентному матеріалі від межі міцності еквівалентного матеріалу та відсоткового співвідношення парафіну та коефіцієнту Пуассона від кількості чавуну в еквівалентному матеріалі та відсоткового співвідношення парафіну. Отримані емпіричні залежності кількісного складу еквівалентного матеріалу за допомогою яких встановлюються фізико-механічні властивості еквівалентного матеріалу дозволяють зменшити кількість дослідів, та час на його приготування. В залежності від необхідних фізико-механічних властивостей еквівалентного матеріалу, згідноотриманих емпіричних залежностей розраховуємо співвідношення чавуну до гранітної крихти. Так, при межі міцності еквівалентного матеріалу 1000 кг/см<^>2 кількість чавуну в еквівалентному матеріалі повинна складати 4 або 16 %, а гранітної крихти відповідно 40 або 18 %, при цьому коефіцієнт Пуассона складатиме 0,2 та 0,3 відповідно.
  Повний текст PDF - 610.812 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Колосов В.
  • Маланчук З.
  • Письменний С.
  • Ковбик К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Колосов В. О. Моделювання фізичних процесів гірського масиву в лабораторних умовах на статичних моделях / В. О. Колосов, З. Р. Маланчук, С. В. Письменний, К. М. Ковбик // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 55-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Колосов Валерій Олександрович (технічні науки)
  • Маланчук Зіновій Романович (1950–) (технічні науки)
  • Письменний Сергій Васильович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського