Наукова періодика України Гірничий вісник


Сидоренко В. Д. 
Теоретико-методичні засади щодо встановлення меж земельних ділянок на які розповсюджується право земельного сервітуту / В. Д. Сидоренко, А. Ю. Паламар, В. В. Харевська // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 50-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_13
Мета роботи - обгрунтування та аналіз теоретичних і практичних рекомендацій при обстеженні, вишукуванні, топографо-геодезичних, картографічних, проектних та проектно-вишукувальних роботах, що виконуються з метою складання документації із землеустрою. У зв'язку із залученням у цивільний оборот земельних ділянок досить складним правовим явищем виступає система земельних сервітутів. Сервітут є одним з видів прав на чужі речі, який може бути визначений як право обмеженого користування ними (майном), встановлене в інтересах певної особи. Сервітут належить до прав, що підпорядковують річ уповноваженій за ним особі (сервітуарію) у певному напрямі і з певною метою. Сервітут дозволяє сервітуарію користуватися природнимивластивостями речі, щодо якої він встановлений. Встановлення сервітуту обмежує реалізацію права власності на конкретну земельну ділянку. Підставою для цього є домовленість між власниками сусідніх земельних ділянок. Вирішення поставлених цілей в здійснено за допомогою статистичного, описового та графічного методів. Науково-теоретичний аналіз конструкції сервітутів, способів їх набуття, практики застосування відповідного законодавства свідчить про актуальність даного інституту речового права, особливо в умовах розвитку земельної реформи, реформи житлово-комунального господарства та будівництва, розвитку законодавчої бази про речові права на нерухоме майно. Висвітлено теоретичні та законодавчі засади земельного сервітуту, розкриті його поняття та особливості, правову сутність розглянуто сервітут як виду речових прав на чуже майно, що визначає практичну цінність даного дослідження. Одержаних результатів полягає в тому, що дана робота може використовуватися в організаціях, що мають безпосереднє відношення до земельних ресурсів. Викладенні основи нормативно-правового та методичного регулювання земельних відносин та здійснено комплекс робіт із землеустрою щодо встановлення частин меж земельних ділянок, на які поширюється право земельного сервітуту.
  Повний текст PDF - 495.923 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидоренко В.
  • Паламар А.
  • Харевська В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидоренко В. Д. Теоретико-методичні засади щодо встановлення меж земельних ділянок на які розповсюджується право земельного сервітуту / В. Д. Сидоренко, А. Ю. Паламар, В. В. Харевська // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 50-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського