Наукова періодика України Гірничий вісник


Настич О. Б. 
Удосконалення методів розрахунку та проектування підпірних стін з урахуванням розділення на складові частини коефіцієнтів запасу міцності / О. Б. Настич, І. В. Хоруженко // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 12-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_5
Мета роботи - узагальнення та уточнення основних методів проектування та розрахунку підпірних стін. Важливим у розрахунках є врахування коефіцієнтів запасу. існуючі методи недостатньо висвітлені в сучасній навчально-технічній літературі та, як правило, не знаходять належного відображення в курсах лекцій з опору матеріалів та будівельної механіки, що читаються в технічних вузах. Мета роботи - заповнити цю прогалину, що, в свою чергу, послужить раціональному конструюванню підпірних стін, що застосовуються при виявленні дефектів і пошкоджень будівель і споруд, причиною яких є нестабільність основи. Існують основні принципи розрахунку підпірних стін. Виходячи з граничних станів повинні бути зроблені наступні розрахунки: на стійкість до перекидання; на стійкість до зсуву-ковзанню; на міцність самої конструкції підпірної стіни; на міцність грунту основи; на деформацію грунту основи; на тріщиностійкість елементів конструкції. Актуальність роботи пов'язана із розв'язанням поставленої задачі. Проаналізовано та досліджено публікації, де було застосовано нову методику перевірок стійкості підпірної стіни, яка враховує міцність і деформацію її основи і яка відповідає новому трактуванню коефіцієнта запасу. Найбільшу величину активного тиску грунту при наявності на горизонтальній поверхні засипки рівномірно розподіленого навантаження необхідно визначати при розташуванні цього навантаження в межах всієї призми обрушення, якщо навантаження не має фіксованого положення. Перевірочний розрахунок підпірної стіни на стійкість за методикою єдиного коефіцієнту запасу зводиться до обчислення коефіцієнта запасу як відношення утримуючої сили Ту до зсувної Тс. Коефіцієнт запасу стійкості показує, у скільки разів має зрости тиск землі разом з тимчасовим навантаженням на ній, щоб стався зсув підпірної стіни. Запропонована методика перевірок стійкості підпірної стіни враховує міцність і деформацію основи і відповідає новому трактуванню коефіцієнта запасу.
  Повний текст PDF - 331.365 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Настич О.
  • Хоруженко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Настич О. Б. Удосконалення методів розрахунку та проектування підпірних стін з урахуванням розділення на складові частини коефіцієнтів запасу міцності / О. Б. Настич, І. В. Хоруженко // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 12-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського