Наукова періодика України Гірничий вісник


Сидоренко В. Д. 
Методи і технології геоінформаційного автоматизованого деформаційного моніторингу як економічно-ефективний підхід збереження небезпечних об`єктів і територій в Україні та Кривбасі / В. Д. Сидоренко, В. Я. Куриляк І. С. Ковтун, М. В. Ковтун // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 3-7. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_3
Мета роботи - питання використання геоінформаційних технологій, які допомагають фахівцям у моніторингу довкілля. Геологічні процеси налічують мільйони років, в результаті такої активності отримуємо катастрофи антропогенної властивості, здатні забрати сотні тисяч людських життів і завдати народному господарству непоправних втрат. Методи: наведені сучасні методи та технології, які показують доцільність і необхідність застосування автоматизованої системи деформаційного моніторингу - АСДМ для створення єдиного геоінформаційного простору в Україні та Криворізькому гірничовидобувному регіоні. Для збереження великих територій та проблемних об'єктів, інженерних споруд необхідно створення геоінформаційних моніторингових центрів із застосування апаратних засобів, ГНСС приймачів, високоточних роботизованих електронних тахеометрів, цифрових інклінометрів, акселерометрів, систем екстреного он-лайн сповіщення та вимірювання резонансних частот, обліку метеорологічних і інших даних та інформаційного забезпечення. Наукова новизна: з метою підвищення безпеки гідротехнічних споруд на ГЕС впроваджуються автоматизовані системи контролю їх стану, що є складовою частиною системи забезпечення безпеки гідротехнічних споруд. Практична значимість: економічність та рентабельність застосування автоматизованої системи деформаційного моніторингу - АСДМ для створення єдиного геоінформаційного простору в Україні та Криворізькому гірничо-видобувному регіоні має велике значення для безпечності і запобігання екологічних та інших катастроф. Створення системи моніторингу має враховувати структуру та вимоги до інформаційних ресурсів, технічне, програмне забезпечення, обгрунтування технологічних процесів, математичні методи аналізу, моделювання та прогнозування деформаційних процесів. Виконання аналізу отриманих результатів передбачає моделювання деформаційних процесів та прогнозування стану території довкілля для оперативного реагування на небезпечні зміни, формування аналітичної звітної та іншої документації та розроблення вимог щодо удосконалення та змін в системі моніторингу. Проектування системи моніторингу має здійснюватись на основі загальноприйнятих інструментальних ГІС та систем керування базами даних з функціями підтримки геопросторових даних згідно з міжнародними стандартами. Економічність та рентабельність таких рішень має велике значення для безпечності і запобігання екологічних та інших катастроф.
  Повний текст PDF - 387.822 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидоренко В.
  • Ковтун В.
  • Ковтун М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидоренко В. Д. Методи і технології геоінформаційного автоматизованого деформаційного моніторингу як економічно-ефективний підхід збереження небезпечних об`єктів і територій в Україні та Кривбасі / В. Д. Сидоренко, В. Я. Куриляк І. С. Ковтун, М. В. Ковтун // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 3-7. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського