Наукова періодика України Гірничий вісник


Кузьменко А. С. 
Дослідження актуальності використання сонячного магніто-левітаційного двигуна / А. С. Кузьменко, Г. В. Коломіц // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 86-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_20
Мета роботи - конструювання та дослідження актуальності використання та подальшого розвитку сонячного магніто-левітаційний двигуна Ларі Спрінга. Для досягнення поставленої мети потрібно зробити: обрати оптимальний варіант конструкції двигуна; створити робочу модель двигуна; провести випробування та налаштування; провести досліди та знайти основні закономірності роботи двигуна. Зараз все частіше постають питання про розробку нових типів двигунів. Досить гостро цей напрям пов'язаний з підприємствами та транспортом, адже більшість двигунів - це покращені моделі минулого. Нові двигуни повинні бути не тільки ефективніші, але і дешевші. У ДВНЗ "Криворізький національний університет" існує лабораторія "Електричних машин". Для вивчення сучасних напрямків розвитку електричних машин постійно проводяться дослідження у цьому напрямку У навчальний процес впроваджуються лабораторні роботи по аналізу роботи сучасних двигунів. Останні з таких робіт: "Кроковий двигун", "Вентильний реактивний двигун". При вирішенні задачі використовувались загальні методи обчислювальної техніки, побудовано макет сонячного магніто-левітаційного двигуна. Сконструйована робоча модель сонячного магніто-левітаційного двигуна та досліджені основні його властивості. Сучасні електродвигуни, хоча і основані на одному і тому ж законі, що і електромеханічний перетворювач Якобі, проте мають значну різницю. З плином часу, електричні двигуни стали значно потужніші, менші, та значно виріс їх ККД. Коефіцієнт корисної дії сучасних електродвигунів лежить в межах 85 - 95 %. Тому так гостро існує питання про пошуку та створення нових ефективних видів двигунів з максимально ефективним перетворенням різних видів відновлюваної енергії в механічну. Конструкція двигуна виявилася працездатною. Сучасні магніти дають можливість створювати магнітний підвіс для будь якої маси ротора. Створивши більш масштабну модель з потужною системою збудження та більшою кількістю активних обмоток якоря можливо створити двигун із значним моментом на валу. Також існує можливість приєднувати до валу двигуна механізми, що дає більш широкі можливості використання. В подальшому планується на базі отриманих результатів створити більш масштабну модель двигуна.
  Повний текст PDF - 496.571 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кузьменко А.
  • Коломіц Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кузьменко А. С. Дослідження актуальності використання сонячного магніто-левітаційного двигуна / А. С. Кузьменко, Г. В. Коломіц // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 86-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського