Наукова періодика України Геологія і геохімія горючих копалин


Григорчук К. 
Вплив процесів катагенезу на формування газоносного потенціалу глинистих відкладів давніх континентальних окраїн / К. Григорчук // Геологія і геохімія горючих копалин. - 2016. - № 1-2. - С. 62-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/giggk_2016_1-2_7
Розглянуто можливість існування нетрадиційних форм акумуляції газу в осадових "сланцевих" формаціях. Газ у породах може нагромаджуватися у вигляді газогідратів у міжшаровому просторі мінералів групи монтморилоніту та клатратних мінералах кремнезему. Вирішальну роль у циклічних процесах акумуляції та вивільнення газу відіграє режим катагенезу. Аргументовано, що специфіка динаміки катагенезу порід "сланцевих" формацій окремих регіонів Північноамериканської платформи спричинила акумуляцію в глинистих товщах великих об'ємів вуглеводневих газів та енергетичного потенціалу, що і визначає їх високу газопродуктивність. Режим катагенезу відкладів силуру Волино-Подільського сегмента Східноєвропейської платформи був несприятливим для нагромадження вуглеводнів "сланцевого" типу.
  Повний текст PDF - 2.86 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Григорчук К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Григорчук К. Вплив процесів катагенезу на формування газоносного потенціалу глинистих відкладів давніх континентальних окраїн / К. Григорчук // Геологія і геохімія горючих копалин. - 2016. - № 1-2. - С. 62-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/giggk_2016_1-2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Григорчук Костянтин Григорович (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського