Наукова періодика України Геологічний журнал


Вдовенко М. В. 
Історія вивчення палеозойських форамініфер України та їх значення для стратиграфії / М. В. Вдовенко // Геологічний журнал. - 2014. - № 3. - С. 52-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geojur_2014_3_7
В історії вивчення форамініфер (Ф) палеозою України чітко виділяються три періоди. Перший - з 1930-х до кінця 1940-х - початку 1950-х рр. Це початок вивчення пізньопалеозойських Ф України та використання їх для цілей стратиграфії. Другий період пов'язаний з різким зростом обсягів буріння у зв'язку з пошуками горючих корисних копалин у девоні і карбоні. Він продовжувався майже до середини 1990-х рр. Цей період найбільш продуктивний у вивченні Ф та стратиграфії. Для нього характерне створення і затвердження детальних стратиграфічних схем верхньопалеозойських і особливо кам'яновугільних відкладів Донбасу, Дніпровсько-Донецької западини, Львівського та Переддобрудзького палеозойського прогинів. В біостратиграфічній частині цих схем основну роль відігравали Ф. В цей час була опублікована велика кількість колективних монографій з описом Ф. На третій період припадає суттєве скорочення пошуково-розвідувальних робіт у верхньопалеозойських відкладах України. Останнє призвело до зменшення робіт з вивчення стратиграфії та Ф у цих відкладах. Так, якщо спочатку кількість спеціалістів з Ф палеозою не була більше 7 - 8, потім зросла до 30, то в теперішній час їх налічується 3 - 4 (?). Біостратиграфічні роботи наразі спрямовані в основному на модернізацію наявних стратиграфічних схем.
  Повний текст PDF - 240.467 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вдовенко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вдовенко М. В. Історія вивчення палеозойських форамініфер України та їх значення для стратиграфії / М. В. Вдовенко // Геологічний журнал. - 2014. - № 3. - С. 52-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geojur_2014_3_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського