Наукова періодика України Геоінформатика


Бондар К. М. 
Вивчення ефективності георадарних досліджень на території Національного запо¬відника "Софія Київська” для вирішення археологічних завдань / К. М. Бондар, Т. А. Бобровський, І. В. Цюпа // Геоінформатика. - 2016. - № 4. - С. 75-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geoinf_2016_4_10
Вивчено ефективність георадарних досліджень за допомогою приладу VIY-2 (Transient technologies, Україна) з робочою частотою антени 300 МГц для виявлення пустот і залишків похованих фундаментів на території Національного заповідника "Софія Київська". На ділянці біля брами Заборовського достовірно зафіксовано фундаменти прибудови XI - XII ст. до церкви XI ст., а також, в окремому випадку, фундамент церкви XI ст. у фундаментному рові. У цьому випадку на радарограмах є відгуки не тільки від верхньої кромки фундаментів, а й від їх основи. Добре виражена і консерваційна засипка фундаментів, що зроблена з піску, грунту та глини, яку виконано за 9 міс до початку досліджень. Печерні споруди, наявні на ділянках за археологічними даними, не відображені на радарограмах, оскільки залягають в інтервалі глибин 2,5 - 5 м. Такої глибини зондування не вдалося досягти на робочій частоті приладу 300 МГц у зволоженому супіску через високий ступінь затухання сигналу.
  Повний текст PDF - 1.57 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Бондар К.
 • Бобровський Т.
 • Цюпа І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Бондар К. М. Вивчення ефективності георадарних досліджень на території Національного запо¬відника "Софія Київська” для вирішення археологічних завдань / К. М. Бондар, Т. А. Бобровський, І. В. Цюпа // Геоінформатика. - 2016. - № 4. - С. 75-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geoinf_2016_4_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Бондар Ксенія Михайлівна (геологічні науки)
 • Цюпа Ірина Вікторівна (геологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського