Наукова періодика України Геоінформатика


Бондар К. М. 
Про магнітне забруднення та підкислення ґрунтів у приміській зоні Києва порівняно з фоновими аналогами / К. М. Бондар, О. О. Макієнко, Ю. В. Кузь // Геоінформатика. - 2015. - № 2. - С. 71-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geoinf_2015_2_11
Досліджено зв'язок між питомою магнітною сприйнятливістю (chi) і водневим показником pHKCl дернових і дерново-підзолистих грунтів на двох дослідних ділянках: лісопаркової зони Пуща-Водиця (Київ) та біля смт. Клавдієво-Тарасове (Київська обл.). Величина chi поверхневого горизонту грунтів першої ділянки змінюється в межах (5 - 7) x 10-8 м3/кг, другої - в межах (5 - 26) x 10-8 м3/кг. Зони високих значень chi на ділянці Пуща-Водиця тяжіють до автошляхів з інтенсивним транспортним рухом. За результатами аналізів високотемпературної поведінки магнітної сприйнятливості грунти ділянки Пуща-Водиця містять техногенний магнетит. Показано, що зразки грунту з високими значеннями chi ділянки характеризуються низькими значеннями pHKCl, тобто спостерігається обернена кореляційна залежність між цими параметрами (r = -0,57). Для зразків грунту з фонової ділянки Клавдієво-Тарасове такої тенденції не встановлено. Одержані дані свідчать про спільний шлях кислотного та магнітного забруднення грунтів околиць Київської міської агломерації, яким є випадіння твердих і рідких опадів з атмосфери.
  Повний текст PDF - 2.669 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Бондар К.
 • Макієнко О.
 • Кузь Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Бондар К. М. Про магнітне забруднення та підкислення ґрунтів у приміській зоні Києва порівняно з фоновими аналогами / К. М. Бондар, О. О. Макієнко, Ю. В. Кузь // Геоінформатика. - 2015. - № 2. - С. 71-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geoinf_2015_2_11.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Бондар Ксенія Михайлівна (геологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського