Наукова періодика України Гастроентерологія


Осьодло Г. В. 
Комплексна терапія гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у поєднанні з тривожно-депресивними станами в учасників антитерористичної операції / Г. В. Осьодло, М. В. Радушинська, В. Г. Гур’янов // Гастроентерологія. - 2018. - Т. 52, № 2. - С. 66-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gastro_2018_52_2_4
Мета роботи - встановлення частоти та вираженості тривожно-депресивних розладів в учасників антитерористичної операції (АТО), хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) із різними ендоскопічними формами, та оцінювання впливу психокорегувальних препаратів у разі їх додаткового призначення. Для оцінки психічного стану 108 військовослужбовців - учасників АТО, хворих на ГЕРХ, чоловічої статі у перший день загальноклінічного обстеження використовувалася госпітальна шкала тривоги та депресії HADS за градацією визначення тривоги та депресії. Як психокорегувальні засоби обрано сульпірид і флуоксетин. У результаті дослідження психоемоційні розлади мали місце у 108 військовослужбовців - учасників АТО. Астеноневротичний синдром встановлено у 14 хворих на неерозивну рефлюксну хворобу (НЕРХ) та у 28 пацієнтів з ерозивною формою ГЕРХ (ЕРХ), тривожно-депресивний синдром діагностовано у 26 військовослужбовців із НЕРХ і 40 чоловіків, хворих на ЕРХ. У ході проведення аналізу не виявлено зв'язку ефективності лікування з ендоскопічною формою ГЕРХ у разі застосування як сульпіриду, так і флуоксетину. Встановлено, що застосування флуоксетину надає можливість знизити ризик недосягнення ефекту: від 38,2 % (95 % вірогідний інтервал (ВІ) 22,3 - 55,6 %) у разі лікування сульпіридом до 9,1 % (95 % ВІ 1,7 - 21,6 %) у разі лікування флуоксетином. Зроблено висновки, що комплексне призначення стандартної терапії з корекцією психоемоційних проявів надає можливість покращити перебіг ГЕРХ, сприяє більш швидкій регресії клінічних проявів. Порівняння клінічної ефективності додаткового призначення психотропних препаратів показало переваги флуоксетину (відносний ризик = 0,24 (95 % ВІ 0,07 - 0,76)) у порівнянні з сульпіридом.
  Повний текст PDF - 373.507 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Осьодло Г.
  • Радушинська М.
  • Гур’янов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Осьодло Г. В. Комплексна терапія гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у поєднанні з тривожно-депресивними станами в учасників антитерористичної операції / Г. В. Осьодло, М. В. Радушинська, В. Г. Гур’янов // Гастроентерологія. - 2018. - Т. 52, № 2. - С. 66-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gastro_2018_52_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Осьодло Галина Василівна (медичні науки)
  • Гур’янов Віталій Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського