Наукова періодика України Формування ринкових відносин в Україні


Галасюк В. В. 
Методологічні основи оцінювання ефективності економічної спеціалізації країни / В. В. Галасюк // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 5. - С. 39-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2019_5_7
Предмет дослідження - теоретико-методичні підходи до визначення рівня ефективності міжнародної спеціалізації країни. Мета дослідження - розкрити сутність концепції економічної складності та продуктового простору як основи розвитку національних господарських систем, визначити ефективність економічної спеціалізації України, сформувати теоретичні засади та практичні рекомендації для поліпшення економічної спеціалізації і прискорення економічного зростання України. Методологічні принципи, на які спирається дослідження, охоплюють комплекс загальнонаукових та спеціальних методів наукового пізнання, включаючи порівняльний та статистичний аналіз, індексний метод і метод аналізу часових рядів. Розглянуто новітній методологічний інструментарій оцінки ролі та місця країн світу у міжнародному поділі праці, а також їх потенціалу забезпечувати високий рівень добробуту населення. Проаналізовано концепцію продуктового простору, що демонструє існуючі виробничі можливості країни. Наведено характеристики різних продуктових груп крізь призму їх економічної складності та здатності виступати джерелом випереджаючого розвитку. Узагальнено ознаки "неякісних" видів економічної діяльності як предмету міжнародної спеціалізації країни. На основі досліджуваних методологічних засад проаналізовано існуючу економічну спеціалізацію України та потенціал її поліпшення. Наголошено на доцільності цілеспрямованого використання економічної політики "модернізаційного" типу для поліпшення економічної спеціалізації та прискорення економічного зростання країни та акцентована загроза зниження складності економіки та втрати потенціалу економічного зростання у випадку "політики невтручання". Висновки: концепція економічної складності та продуктового простору - грунтовний методичний базис опису і пояснення історичних закономірностей економічного розвитку. Раніше економічна теорія не мала належної методології і інструментарію для комплексного пояснення причини кардинально різних економічних траєкторій різних країн світу. Застосування концепції продуктового простору та економічної складності показує неефективність економічної спеціалізації України, доводить можливість успішних структурних трансформацій економіки, застерігає від загрози втратити потенціал економічного зростання у випадку "політики невтручання", аргументує доцільність цілеспрямованого використання політики "модернізаційного" типу для прискорення економічного зростання країни.
  Повний текст PDF - 238.72 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Галасюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Галасюк В. В. Методологічні основи оцінювання ефективності економічної спеціалізації країни / В. В. Галасюк // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 5. - С. 39-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2019_5_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Галасюк Віктор Валерійович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського