Наукова періодика України Формування ринкових відносин в Україні


Kudrenko N. V. 
Information systems and technologies in the audit / N. V. Kudrenko, S. Y. Demianchuk // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 5. - С. 32-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2019_5_6
Розглянуто інформаційні системи в обліку і аудиті, їх функції, приклади застосування інформаційних систем, які використовують бюджетні установи на різних рівнях. Основною передумовою виникнення аудиту є взаємна зацікавленість підприємства в особі його власників, держави в особі відповідних фіскальних органів, що справляють податки і збори та особисто аудитора в забезпеченні реальності та достовірності обліку і звітності. Аудит є обов'язковою частиною цивілізованого функціонування ринкової економіки кожної країни. Відповідно до історичних узагальнень, передумовами виникнення аудиту можливо назвати наступне: по-перше, для вирішення непорозумінь між податковими органами і керівними структурами, що представляють інтереси власників щодо підвищення ефективності виробництва, державного контролю вже було недостатньо, адже він захищав лише інтереси держави; по-друге, аудитори стали потрібні й незацікавленим сторонам - суду й арбітражу, які відстоювали справедливість; по-третє, розвиткові аудиту сприяло також розмежування функцій та зацікавленість підприємців в правильному і неупередженому відображенню господарських операцій тому, власники компаній почали наймати спеціальний незалежний апарат управління. Таким чином, основна сутність аудиту - це надання практичної допомоги керівництву і економічним службам підприємства у веденні та відображенні господарських процесів, управлінні його фінансами, а також правильному веденню фінансового і управлінського обліку з метою прийняття ефективних управлінських рішень, надання різних консультацій тощо. З метою кращого і швидкого отримання результату аудитори використовують інформаційні системи. Інформаційні системи - це сукупність інформації, апаратно-програмних і технологічних засобів, засобів телекомунікації, баз і банків даних, методів і процедур, персоналу управління, які реалізують функції збору, нагромадження та оброблення інформації для підготовки та прийняття ефективних управлінських рішень. Сучасні інформаційні системи здатні не тільки цілком задовольнити вимоги виробничих систем, але й виступають важливою передумовою їх розвитку. Сучасні управлінські інформаційні системи покращують зв'язки між учасниками правління, віддаленими структурними підрозділами, проводять аналіз господарської діяльності не лише ретроспективний, але і перспективний, здійснюють контроль в режимі он-лайн.
  Повний текст PDF - 73.801 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kudrenko N.
  • Demianchuk S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kudrenko N. V. Information systems and technologies in the audit / N. V. Kudrenko, S. Y. Demianchuk // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 5. - С. 32-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2019_5_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського