Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Краснобокий Ю. М. 
Інформаційне середовище як матриця наукової картини світу / Ю. М. Краснобокий, І. А. Ткаченко // Фізико-математична освіта. - 2019. - Вип. 1. - С. 80-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2019_1_15
Проаналізовано різні визначення понять "інформація", "інформатика", "інформатизація", "інформаційна технологія", "інформаційне середовище", "інформаційна реальність", "інформаційна картина світу" тощо залежно від наукової сфери їх застосування. Багатогранність інформації як явища, його багатоплановість, широта сфери застосування та прискорений розвиток відображається у постійній появі нових тлумачень понять інформації та інформаційних технологій. Інформаційний зріз сучасної наукової картини світу, інформаційний образ реальності є актуальними об'єктами досліджень. Як метод дослідження обрано системний підхід, який використовувався для аналізу сукупності знань, що репрезентують картину світу, оскільки й сама інформаційно-наукова картина світу (ІНКС) теж утворює сукупність дисциплінарних інформаційних образів реальності. Показано домінуючу роль інформаційного інструментарію в наукових дослідженнях, які проводяться в межах конкретно-наукових картин світу. Завдяки всеосяжності інформаційними технологіями оточуючий світ набуває змісту інформаційної реальності. Як відображення цієї реальності запропоновано модель ІНКС. На цій моделі інформаційне середовище слугує матрицею для конкретно-наукових, загальнонаукових та універсальної наукової картини світу, яка об'єднує в собі всі названі вище картини світу через мовне поле і разом із ними знаходиться в інформаційній матриці. Зроблено висновки, що днією з провідних тенденцій виходу з кризи і подальшого розвитку освіти на сучасному етапі вбачається інтеграція її змісту як імплементація інтеграції наук у шкільні навчальні предмети та вузівські курси. У перспективі варто обрати ІНКС, як всеохоплювальну, універсальну картину взаємозв'язків у різноманітних проявах живої і неживої природи, а також суспільного життя.
  Повний текст PDF - 1.018 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Краснобокий Ю.
  • Ткаченко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Краснобокий Ю. М. Інформаційне середовище як матриця наукової картини світу / Ю. М. Краснобокий, І. А. Ткаченко // Фізико-математична освіта. - 2019. - Вип. 1. - С. 80-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2019_1_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Краснобокий Юрій Миколайович (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського