Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Модло Є. О. 
Мобільні засоби формування ІКТ-складової компетентності бакалавра електромеханіки в моделюванні технічних об’єктів / Є. О. Модло // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 4. - С. 115-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_4_21
Комп'ютерне моделювання технічних об'єктів та процесів є однією із складових системи професійної підготовки сучасного інженера, що широко використовується за всіма видами інженерної діяльності, а підвищення мобільності навчання та надання йому властивостей дуальності, зокрема - через збільшення частки мобільних Інтернет-пристроїв, що використовуються у навчанні та на виробництві, є одним із ключових напрямів державної освітньої політики. Встановлено, що незважаючи на те, що засоби мобільних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) активно використовуються інженерами-електромеханіками; методику їх використання у процесі навчання професійно орієнтованих дисциплін бакалаврів електромеханіки розглянуто у небагатьох вітчизняних дослідженнях. Висвітлено окремі компоненти методики використання мобільних Інтернет-пристроїв у формуванні ІКТ-складової компетентності бакалавра електромеханіки в моделюванні технічних об'єктів, а саме, компетенції в ІКТ, що передбачає набуття студентами базових знань в галузі інформатики й сучасних інформаційних технологій, навичок використання програмних засобів і навичок роботи в комп'ютерних мережах, системах передавання даних, умінь створювати бази даних і використовувати Інтернет-ресурси, умінь використовувати системи програмування, математичні пакети, бібліотеки підпрограм, тощо. Для опрацювання табличних даних запропоновано використати різні вільно поширювані засоби, що несуттєво відрізняються функціональністю, такі як Google Таблиці, Microsoft Excel, для опрацювання текстових даних - QuickEdit Text Editor, Google Документи, Microsoft Word. Для 3D-моделювання та читання конструкторської і технологічної документації запропоновано комплексне використання засобів Autodesk у процесі професійної підготовки. Так, для мобільних Інтернет-пристроїв під управлінням Android станом на 2018 р. доступні такі засоби Autodesk: AutoCAD - DWG Viewer & Editor - мобільна версія основного продукту Autodesk, A360 - спеціалізований переглядач різних видів моделей, Fusion 360 - засіб для організації спільної роботи.
  Повний текст PDF - 951.904 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Модло Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Модло Є. О. Мобільні засоби формування ІКТ-складової компетентності бакалавра електромеханіки в моделюванні технічних об’єктів / Є. О. Модло // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 4. - С. 115-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_4_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського