Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Балабан Я. Р. 
Тенденції становлення уявлень про формування фізичної картини світу в учнів загальноосвітніх шкіл / Я. Р. Балабан, В. С. Іваній, І. О. Мороз // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 3. - С. 26-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_3_6
Висвітлено головні тенденції розвитку уявлень про фізичну картину світу в учнів загальноосвітніх закладів. Показано, що вияви даних тенденцій є результатом складного багатоаспектного розвитку та становлення змісту теоретико-методологічного знання у фізиці. Уточнено сутність поняття "фізична картина світу" та розкрито її роль у розвитку науково-природничого світогляду учнівської молоді. Визначено зростаючу функціональну роль сучасних фізичних теорій у процесі формування фізичної картини світу та стрімкому розвитку науково-технічного прогресу. Окреслено прийоми та методи формування фізичної картини світу в учнів загальноосвітніх шкіл, зокрема, переваги та недоліки використання інформаційних технологій. Розглянуто процес формування понять фізичної картини світу в учнів старшої школи; наголошено на послідовності дій вчителя, які повинні бути спрямовані на активізацію інтелектуальних можливостей учнів. Наведено провідні інтелектуальні операції у процесі формування фізичної картини світу на уроках повторення та узагальнення. Розглянуто основні аспекти формування переконань і світоглядних якостей, які визначають особисте ставлення учнів до оточувальної дійсності та проаналізовано основні етапи формування переконань. Удосконалення дидактичних можливостей мобільних пристроїв та будь-яких підручних гаджетів обумовлює необхідність використання пристосованих для цих пристроїв матеріалів світоглядного характеру. Враховуючи стрімкий розвиток Інтернет технологій і велику різноманітність запропонованої інформації в мережі, наголошується на важливості формування в учнів критичного мислення задля уникнення хибних уявлень, які можуть сформуватися у свідомості учня під час опрацювання навчальних матеріалів світоглядного характеру, які пропонуються як на уроках фізики, так і мережевими ресурсами. Саме критичне мислення визначає наскільки швидко учень зможе оволодіти певними знаннями і ці знання будуть адекватними дійсності.
  Повний текст PDF - 882.265 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Балабан Я.
  • Іваній В.
  • Мороз І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Балабан Я. Р. Тенденції становлення уявлень про формування фізичної картини світу в учнів загальноосвітніх шкіл / Я. Р. Балабан, В. С. Іваній, І. О. Мороз // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 3. - С. 26-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мороз Іван Олексійович (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського