Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Соловйов А. В. 
Використання хмарних сервісів google drive та telegram при підготовці майбутніх фахівців засобами наскрізного моделювання / А. В. Соловйов // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 3. - С. 89-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_3_18
Активний розвиток машинобудівної галузі у світі характеризується постійним удосконаленням систем автоматизованого проектування (САПР). На сьогодні існує велика кількість програмних засобів, які мають ті чи інші переваги та недоліки у процесі створення продукції. Наскрізне моделювання, що передбачає забезпечення повного циклу виробництва продукції засобами САПР, зосереджується на трьох основних складових: система для автоматизації дво- та тривимірного геометричного проектування - computer-aided design, засіб автоматизації інженерних розрахунків, аналізу та симуляції фізичних процесів - computer-aided engineering, система технологічної підготовки виробництва - computer-aided manufacturing. Крім того, існує система управління даними про виріб - product data management. На нашу думку, важливою складовою наскрізного моделювання є зручні засоби зберігання інформації, та конструкторські відділи машинобудівних підприємств активно використовують певні платформи для зберігання та передачі даних. На нашу думку, студенти, що навчаються за напрямком 13 "Механічна інженерія", повинні ще до практичної діяльності здобути навички роботи з масивами інформації. Відповідно, сучасні хмарні платформи надають можливість суттєво спростити роботу з даними. Виділено дві платформи - хмарне сховище Google Drive та месенджер Telegram. Перша - практична для створення каталогізації завдань і довідкових матеріалів, друга - має зручні комунікаційні засоби, а також можливість створення автоматичних інформаційних сторінок. Поєднання цих хмарних систем надає можливість суттєво збільшити продуктивність студентів під час практичних занять, адже витрачається значно менше часу на пошук завдань і методичних вказівок, а також на збереження результатів роботи. Звичайно, основна задача підходу, що базується на використанні хмарних платформ, полягає саме у підготовці майбутніх фахівців до роботи з масивами інформації.
  Повний текст PDF - 990.105 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соловйов А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соловйов А. В. Використання хмарних сервісів google drive та telegram при підготовці майбутніх фахівців засобами наскрізного моделювання / А. В. Соловйов // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 3. - С. 89-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_3_18.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського