Наукова періодика України Фармакологія та лікарська токсикологія


Демченко А. В. 
Фармакологічна корекція стану системи глутатіону крові хворих на хронічну ішемію мозку / А. В. Демченко, І. Ф. Бєленічев, В. І. Боброва // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 6. - С. 89-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_6_14
Мета дослідження - вивчення впливу цитиколіну на стан системи глутатіону крові у хворих на хронічну ішемію мозку (ХІМ). Обстежено 60 пацієнтів на ХІМ (36 жінок та 24 чоловіки) у віці від 40 до 73 років (середній вік - (55,08 +- 7,13) років) і 50 клінічно здорових осіб (28 жінок та 22 чоловіки) без ознак цереброваскулярного захворювання (середній вік - (53,14 +- 9,17) років). Концентрацію відновленого глутатіону (ВГ) у плазмі та гемолізаті еритроцитів обстежених осіб визначали флюориметрично. Уміст ЭН-груп та активність глутатіонзалежних ферментів: (глутатіонтрансферази (ГТ), глутатіонредуктази (ГР) і глутатіонпероксидази (ГПО) у плазмі та гемолізаті еритроцитів хворих визначали спектрофотометрично. Активність усіх досліджуваних ферментів у плазмі перераховували на 1 г білка, а в гемоліз аті еритроцитів - на 1 г гемоглобіну. Хворі на ХІМ залежно від схеми лікування були розподілені на 2 групи: основну (n = ЗО) та контрольну (n = ЗО). Пацієнти основної групи на фоні базисної терапії застосовували цитиколін (цераксон) у дозі 1000 мг внутрішньовенно впродовж 10 днів, потім 2 мл (200 мг) тричі на день перорально протягом 1 міс.; хворі контрольної групи приймали лікування згідно з клінічним протоколом, але без застосування цитиколіну. Пацієнти основної та контрольної груп були обстежені тричі - на початку лікування, через 10 днів та через 1 міс. У динаміці лікування цитиколіном (через 10 днів), у плазмі крові хворих на ХІМ достовірно підвищились активності ГР і ГПО та знизились активності ГТ і вміст БН-груп, ВГ. Достовірні зміни активності ГР і ГПО та вмісту БН-груп, ВГ спостерігались і протягом наступного місяця перорального прийому цитиколіну. Позитивний лікувальний вплив цитоколіну на зміни показників системи глутатіону крові встановлені також і в гемолізаті еритроцитів у хворих на ХІМ. Так, виявлено достовірне зниження активності ГТ та достовірне підвищення активностей ГР і ГПО, умісту ВГ. Більш виражені зміни досліджуваних показників спостерігали після парентерального введення препарату.
  Повний текст PDF - 1.819 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демченко А.
  • Бєленічев І.
  • Боброва В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демченко А. В. Фармакологічна корекція стану системи глутатіону крові хворих на хронічну ішемію мозку / А. В. Демченко, І. Ф. Бєленічев, В. І. Боброва // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 6. - С. 89-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_6_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Демченко Аліна Вікторівна (медичні науки)
  • Бєленічев Ігор Федорович (медичні науки)
  • Боброва Віра Іванівна (медичні науки)
  • Боброва Валентина Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського